Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Reklaminius automobilius patraukti nelengva

Įvairiose miesto vietose tenka pamatyti stovinčius automobilius, ant kurių užklijuoti lipdukai ką nors reklamuoja. Ir nors tokie reklaminiai automobiliai tose pačiose vietose užsistovi savaitę, mėnesį ar ilgiau, jiems patraukti ne visada yra pagrindas.
Reklaminius automobilius patraukti nelengva
Reklaminius automobilius patraukti nelengva / Michailo ANDRIJANOVO, Gintaro TOMKAUS nuotr.

Klaipėdietis Michailas Andrijanovas pasidalijo nuotraukomis, kaip bandoma kovoti su netvarkingais reklaminiais automobiliais – matyti, kad kažkas Minijos gatvėje paliktam automobiliui iškūlė langą. Ironijos nestokojantys miestiečiai tokias transporto priemones įvardijo šiuolaikinio meno skulptūrų kompozicija.

Tokių automobilių gausu įvairiose miesto vietose, taip pat ir gerai matomose, pavyzdžiui, prie Žvejų rūmų, prie Lengvosios atletikos mokyklos, prekybos centrų stovėjimo aikštelėse, prie daugiabučių.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Linas Lapinskas „Vakarų ekspresui“ komentavo, kad svetimo turto gadinimas, pavyzdžiui, daužant langus ar kitaip gadinant reklaminį automobilį, nėra tinkamas elgesys.

„Žinome apie tą automobilį Minijos gatvėje, jis be techninės apžiūros, be draudimo. Buvo išsiųstas reikalavimas savininkui automobilį pašalinti. Savininkas informavo, kad automobilį yra pardavęs, susisiekėme su kitu asmeniu, kuris pažadėjo, kad šiomis dienomis to automobilio ten neliks“, – sakė L.Lapinskas.

Jis pabrėžė, kad, pagal galiojančius norminius aktus, pašalinti tokių automobilių Savivaldybės administracija neturi teisės.

Pirmiausia turi būti nustatytas tokios transporto priemonės savininkas, raštu pareikalaujama patraukti neeksploatuojamą automobilį. Jei iki nurodytos datos automobilis nepatraukiamas, taikomos sankcijos.

Aišku, tai niekam nepatinka, bet Reklamos įstatymas to nedraudžia.

Pasak L.Lapinsko, praėjusiais metais tokių atvejų, kai reikėjo imtis griežtesnių priemonių, buvo apie 50. Pasak jo, gyventojus piktina, kad šitie automobiliai paliekami ir tose vietose, kur savo automobilius galėtų pasistatyti namo grįžę žmonės, užima stovėjimo vietas.

„Aišku, tai niekam nepatinka, bet Reklamos įstatymas to nedraudžia, jei automobilis yra techniškai tvarkingas, yra apdraustas“, – komentavo Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas.

Jei klaipėdiečiai aplinkoje pastebi nepatraukiamą ir neeksploatuojamą reklaminį automobilį, ypač jei jis pastatytas pažeidžiant Kelių eismo taisykles, apie tokį atvejį reikėtų pranešti policijai, Viešosios tvarkos skyriui.

„Apie neeksploatuojamas transporto priemones mums praneša gana dažnai, praktiškai kiekvieną dieną. Praneša ir žmonės, ir užfiksuojame patys. Centre, rinkliavinėje zonoje, tai yra labai retas atvejis, kadangi reikia mokėti. O šiaurinėje ir ypač pietinėje miesto dalyje, kur daugiau gyventojų, ten daugiau ir tokių atvejų. Būna tai vienur, tai kitur, kartais prie kokių nors garažą pradeda kauptis. Gavę pranešimus reaguojame, siunčiame reikalavimus ir dauguma savininkų automobilius patraukia. Būna vienas kitas, kuris nenori suprasti, kodėl negali taip laikyti tokios transporto priemonės, bet tai nėra dažnas atvejis“, – apibendrino L.Lapinskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs