Saugos diržus Renata pradėjo segtis po eismo įvykio, kurio metu, jos dukra buvo neprisisegusi saugos diržais. Tokie įvykiai, pasak Renatos, turi didelės reikšmės ir priverčia susimąstyti, kad esi mama, turi save saugoti, išauginti savo vaikus. Reikia nuolat mokytis vaikus, kad yra būtina užsisegti saugos diržus. Tai yra kultūringo elgesio pavyzdys, taip pat, kaip ir pėsčiųjų, einančių per perėją ar kita kelio dalimi, praleidimas. Reikia stebėti kitus, rūpintis jais, o ne galvoti vien tik apie save.
Renata visus ragina segtis saugos diržus
Manekenei dar ir šiandien kelia juoką prisiminimai apie tai, kaip seniau jos tėvai „segdavosi“ saugos diržais – tiesiog juos persimesdavo per petį. Tuo metu jie būdavo kitokie nei šiandien, laisvai kabojo. Renatos mama tokį segimosi būdą naudodavo nuolat, pamačiusi policijos pareigūnus. Pasak Renatos, mama taip darydavo, kol sulaukė dukters pastabos ir komentaro, kad šitaip elgdamasi ji apgaudinėja save ir kitus.
Renata nuolat patikrina, ar kartu važiuojantys keleiviai yra prisisegę saugos diržus. Tai jau tapo įprastu ir tiesiog automatiniu veiksmu.
Eksperimento metu Renata pastebėjo, kad vairuojant ir staiga stabdant automobilį tvirtai įsikimbama į vairą ir atsiranda momentas, kai galima atsiremti į jį. Tuo tarpu, kai tenka sėdėti priekinėje keleivio vietoje, atsiranda daugiau erdvės, žmogus yra nestabilioje padėtyje ir stabdymas ryškiau jaučiamas.
Renata Mikailionytė visada segasi saugos diržą, nes tai užtrunka tik vieną sekundę ir tai yra saugu, todėl visus ragina elgtis taip pat.