Apie derybas „Renault“ ir FCA greičiausiai paskelbs „artimiausiomis valandomis, galbūt rytoj [pirmadienį], prieš [Paryžiaus] biržos prekybos sesijos pradžią“, pareiškė vienas iš naujienų agentūros AFP šaltinių ir pridūrė, jog į darbotvarkę įtrauktas ir galimas „susijungimas“.
Tas pats šaltinis pažymėjo, jog pranešime bus paminėta „dviejų grupių suartėjimo galimybė“, kuri „bus išnagrinėta“, kaip ir galimybė susijungti.
Pirmadienio ryte įvyks „Renault“ valdybos posėdis.
Prancūzijos automobilių grupė yra sukūrusi aljansą su Japonijos „Nissan“, kurioje valdo 43 proc. akcijų paketą.
„Nissan“ savo ruožtu valdo tik 15 proc. „Renault“ akcijų ir šis santykių disbalansas sukėlė trintį, kurią atskleidė buvusio „Renault“ ir „Nissan“ vadovo Carloso Ghosno suėmimas Tokijuje.
Britų verslo dienraštis „The Financial Times“ šeštadienį pranešė, jog „Renault“ ir FCA savo derybose jau „pažengė“ į priekį ir gali susitarti dėl „plataus masto bendradarbiavimo“.
JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“ nurodė, jog derybose „aptariama daug klausimų“ ir, joms pasibaigus, „Renault“ ir „Fiat Chrysler“ galėtų „sujungti dideles savo verslo dalis“.
Tačiau JAV dienraštis „The New York Times“ užėmė atsargesnę poziciją ir nurodė, jog derybos dar tik pradedamos, jų konkretus pobūdis neaiškus ir jos „vis dar gali žlugti“.
„Renault“ ir „Fiat“ į agentūros AFP prašymus pakomentuoti šiuos pranešimus neatsakė.
Tuo tarpu „The Financial Times“, remdamasis įvairiais informuotais šaltiniais, pažymėjo, jog „grupėms pasiekus susitarimą, automobilių gamintoja („Fiat-Chrysler“)] ateityje galiausiai galėtų prisijungti prie „Renault“, „Nissan“ ir „Mitsubishi“ aljanso“ – jeigu pavyks tam įkalbėti Japonijos automobilių gamybos milžinę „Nissan“.
Tokiam aljansui atitektų didžiausios pasaulyje automobilių gamintojos titulas, dėl kurio „Renault“, „Nissan“ ir „Mitsubishi“ aljansas šiuo metu varžosi su Vokietijos „Volkswagen“.