„Renault“, kuri valdo 43 proc. „Nissan“ akcijų, kiek anksčiau buvo pagrasinusi neleisti įgyvendinti reformų, kadangi naujojoje struktūroje jai buvo numatyta nepakankamai galių.
Prancūzijos gamintojos pareiškime teigiama, kad ji palankiai įvertino „Nissan“ sprendimą suteikti prancūzų bendrovės atstovams vietas dviejuose iš trijų naujų priežiūros komitetų, kuriuos nori įkurti „Nissan“.
Komitetai steigiami siekiant užkirsti kelią tokiems finansiniams pažeidimams, kokiais kaltinamas buvęs vadovas C.Ghosnas, kuris, pasak kai kurių „Nissan“ vadovų, buvo gavęs per daug galių.
„Renault“ pareikalavo postų naujuosiuose komitetuose mainais už paramą reformoms, dėl kurių bus balsuojama „Nissan“ metiniame akcininkų susirinkime kitą antradienį.
Pasak šaltinio iš „Renault“, bendrovės valdybos pirmininkas Jeanas Dominique‘as Senardas taps naujojo „Nissan“ paskyrimų į pareigas komiteto nariu, o „Renault“ generalinis direktorius Thierry Bollore dalyvaus audito komiteto veikloje.
Visgi „Renault“ atstovų nebus naujajame darbo užmokesčio komitete ir galbūt tai susiję su ilgalaikiu nepasitenkinimu milžinišku C.Ghosnui mokėtu atlyginimu, palyginti su darbo užmokesčiu, kurį gauna aukštas vadovų pareigas užimantys japonai.
Įtampa tarp aljanso narių
„Renault“ pareiškė, kad susitarimas „patvirtina dialogo dvasią ir abipusę pagarbą, kuri egzistuoja aljanse“ tarp dviejų automobilių gamintojų ir jų trečiosios partnerės „Mitsubishi“.
Aljansas, subūręs didžiausią pasaulyje automobilių gamintojų grupę, pradėjo aižėti, kai praėjusių metų lapkričio mėnesį netikėtai buvo suimtas C.Ghosnas, kuris buvo laikomas vienu iš sumaniausių ir įtakingiausių automobilių pramonės vadovų.
Po šio įvykio „Nissan“ ėmė kaltinti „Renault“ pernelyg didele įtaka aljanse ir neinformavus apie susijungimo su „Fiat Chrysler“ planus.
C.Ghosnas, šiuo metu Japonijoje laukiantis teismo dėl kaltinimų nedeklaravus viso darbo užmokesčio ir naudojus bendrovės lėšas asmeninėms išlaidomas, neigia visus jam pareikštus kaltinimus.