Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šią klaidą padaro net patyrę vairuotojai: ko jokiu būdu nedaryti supainiojus degalus?

Geriausia šiuo metu niekur nevažiuoti ir likti namuose. Vis dėlto, jeigu iškilo būtinybė pasinaudoti automobiliu, nepasiduokite įtampai ir būkite labai dėmesingi, įspėja „Lietuvos draudimo“ ekspertai. Techninės pagalbos tarnyba vis sulaukia skambučių, kai prašo padėti degalus supainioję vairuotojai, rašoma pranešime.
Degalai
Degalai / 123rf.com nuotr.

„Dabar kiekvieną kartą užsukęs į degalinę pasitikrinu, kokių degalų turiu įsipilti. Mat tenka testuoti skirtingus automobilius, o praeityje esu padaręs klaidą, kai į benzinu varomo automobilio baką pripyliau dyzelino. Gerai, kad laiku susigriebiau ir nuostoliai buvo minimalūs", – pasakoja ilgą vairavimo ir automobilių testavimo patirtį sukaupęs keliautojas Vitoldas Milius.

Jis yra girdėjęs ne vieną panašų atvejį, kai dėl išsiblaškymo ar įtampos vairuotojai prisipila netinkamų degalų.

„Kai sustojęs degalinėje žmogus telefonu įtemptai tvarko reikalus ar mintimis yra nuklydęs kažkur kitur, įsijungia savotiškas elgesio autopilotas – įprasti veiksmai atliekami negalvojant. Būtent tada ir pasitaiko klaida, kai benzinas supainiojamas su dyzelinu ar atvirkščiai", – patirtimi dalijasi pašnekovas.

„Lietuvos draudimo" Transporto žalų skyriaus vadovas Giedrius Petrikas pastebi, supainiojus degalus vienintelis sprendimas – automobilio kelionė ant tralo tiesiai į autoservisą.

„Jeigu savo klaidą pastebėjote pildami degalus, jokiu būdu neužveskite automobilio variklio. Taip išvengsite didesnių nuostolių", – aiškina draudimo ekspertas. G.Petriko teigimu, degalus supainiojusių vairuotojų klaidas paprastai ištaiso automobilių serviso meistrai. Servise meistrai išsiurbs degalus ir išvalys baką.

Jeigu klaida pastebima per vėlai – jau užvedus automobilį arba pradėjus važiuoti, nuostoliai ir remonto išlaidos gali būti kur kas didesnės. „Dėl skirtingų savybių benzinas gali sugadinti dyzelinį variklį, o dyzelinas – varomą benzinu. Pavyzdžiui, dyzelinas ne tik išskiria energiją, bet ir sutepa įpurškimo siurblį bei injektorius. Taigi į dyzelinui skirtą sistemą patekęs benzinas įpurškimo siurblį bei injektorius gali sugadinti nepataisomai", – vardija G.Petrikas.

Anot draudimo eksperto, ne mažiau problemų gali kilti, kai į benzininį variklį patenka dyzelinas. „Žinoma, taip nutinka rečiau, nes daugumoje degalinių Lietuvoje dyzelinui ir benzinui yra naudojami skirtingi pistoletai. Dyzelinui pilti skirtas pistoletas yra platesnis – sunkiai telpa į benzino bako angą, tad lengviau pastebėti ir laiku atsitokėti, kad pasirinkimas klaidingas", – sako G.Petrikas.

Pranešimų apie netyčia supainiotus degalus „Lietuvos draudimo" klientus aptarnaujanti techninės pagalbos kelyje tarnyba sulaukia nuolat. Privalomąjį vairuotojo civilinės atsakomybės draudimą turintiems „Lietuvos draudimo" klientams automobilio transportavimas sumaišius degalus yra nemokamas, kaip ir dar devynios techninės pagalbos kelyje paslaugos. Pagalba teikiama visą parą, o meistrai į iškvietimo vietą mieste atvyksta per valandą, užmiestyje – per 1,5 val. Vairuotojui tereikia susimokėti tik už automobilių serviso suteiktas remonto paslaugas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų