Klaipėdos techninės apžiūros centro kontrolieriai, ekspertai ir kiti atsakingi techninės apžiūros darbuotojai pagilino žinias, kaip elgtis galimos korupcijos atvejais.
Įmonės „Transkona“ veiklą prižiūri ir kontroliuoja Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos. Nepaisant to, „Transkona“ techninės apžiūros centruose sėkmingai veikia vidinės darbo kokybės kontrolės sistema, kontrole ir antikorupcine veikla užsiima specialiai tam įkurta tarnyba.
„Siekiame, kad vairuotojai suvoktų techninės apžiūros svarbą ir suprastų, kad tvarkinga technika lemia saugesnį eismą, patogesnes ir taupesnes keliones. Mūsų kontrolieriai netoleruos net menkiausio neteisėto veiksmo“, – teigia bendrovės „Transkona“ generalinis direktorius Paulius Pleskovas.
Nuo rugpjūčio 1 d. įmonėje „Transkona“ įsigaliojo nauji vidaus norminiai dokumentai. Tai taisyklės, nurodančios, kaip elgtis įmonės darbuotojams, kai jiems siūlomas atlygis už neteisėtus veiksmus vykdant darbines pareigas.
Techninės apžiūros kontrolierius ar kitas atsakingas darbuotojas, kuriam tiesiogiai ar per tarpininkus siūloma pasipelnyti, privalės aiškiai pareikšti, kad netoleruos tokio pasipelnymo ir vykdydamas savo pareigas jokių sandėrių nedarys.
Asmuo bus įspėtas, kad kyšio davimas – sunkus nusikaltimas. Už jį Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse yra nustatyta baudžiamoji atsakomybė. Asmeniui nesiliovus siūlyti kyšio, kontrolierius turėtų jį įspėti, jog pradės nusikalstamos veikos fiksavimo procedūrą ir informuos teisėsaugos instituciją (STT, Teritorinę policijos įstaigą).
„Nesiekiame nubausti visų, galbūt klaidingai suvokusių galimybę už neteisėtą atlygį gauti techninės apžiūros patvirtinimą ir kuo daugiau jų perduoti teisėsaugos institucijoms. Mūsų tikslas – korupcijos užkardymas ir prevencija“, – teigia Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ prezidentas prof. Rimantas Didžiokas.