„Esu tikras, kad tik išplėtota moderni transporto infrastruktūra gali sukurti palankią aplinką verslo plėtrai ir investicijoms pritraukti, sąlygas regionų gyventojų užimtumui didinti. Lietuva, kaip patraukli tranzito šalis, turi puikias galimybes pažangios logistikos paslaugų plėtrai. Strategiškai tinkamiausiose šalies vietose steigiami viešieji logistikos centrai padės pasiekti darnią sąveiką tarp sausumos, oro ir vandens transporto rūšių“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.
Pasak ministro, 2014–2020 m. laikotarpiu numatomos mažesnės Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos investicijos į transporto sektorių, todėl transporto sektorius turi maksimaliai efektyviai išnaudoti ES paramos lėšas modernizuojant ir plėtojant Lietuvos transporto sistemą.
Siekiant visu pajėgumu išnaudoti skirtingas transporto rūšis ir esamą transporto infrastruktūrą, 2014 m. bus didinamas krovinių intermodalumas ir krovinių vežimų efektyvumas.
Kitų metų paskutinįjį ketvirtį pradėsiantys veikti Vilniaus ir Kauno viešieji logistikos centrai sudarys palankias sąlygas daugiau krovinių vežti labiau aplinką tausojančiomis transporto priemonėmis, taip mažinant automobilių spūstis, aplinkos taršą ir energijos sąnaudas, o Lietuvos transporto sistema dar labiau prisidės prie ES transporto politikos tikslų įgyvendinimo.
Intelektinių transporto sistemų plėtra užtikrins efektyvų spūsčių ir avaringumo mažinimą, eismo kontrolę bei spręs viešojo transporto problemas.