Talinas yra užsimojęs 2018 m. pelnyti „Europos žaliosios sostinės" titulą. Žvelgiant istoriškai, Europos žaliosios sostinės idėja užgimė irgi Taline – per 2006 m. gegužės mėn. čia vykusį susitikimą. Susitikimo metu 15 Europos miestų (Talinas, Helsinkis, Ryga, Vilnius, Berlynas, Varšuva, Madridas, Liubliana, Praha, Viena, Kylis, Kotka, Dartfordas, Tartu ir Glazgas) ir Estijos miestų asociacija pasirašė vadinamąjį Talino memorandumą. Europos Komisijai įteiktame memorandume buvo siūloma įsteigti apdovanojimą, kuris būtų skiriamas miestams, gebantiems sėkmingai tvarkytis pagal darnios plėtros principus.
Už Baltijos šalis atsakingas „Nissan Nordic Europe" regiono vadovas Margusas Mikkas teigė: „Tai istorinis Estijos sostinės įvykis. Ateitis jau čia. Aš be galo džiaugiuosi matydamas, kad Talinas prisijungė prie Tartu, Pernu ir Kuresarės miestų, papildydamas taksi parką automobiliais, kurie neskleidžia triukšmo ir neteršia aplinkos. Šie taksi turi privalumų ne tik miesto gyventojams, bet ir vairuotojams bei taksi bendrovėms."
„Elektrinių taksi pasirodymas mūsų miesto gatvėse yra svarbus žingsnis gerinant miesto aplinką ir gyvenimo kokybę", – kalbėjo Talino mero pavaduotojas Arvo Sarapuu.
„Elektra varomi automobiliai yra ateitis. Anksčiau ar vėliau įvyks elektromobilių perversmas. Kodėl nepradėjus jo dabar?" – tvirtino tarybos narys Henrikas Harakas iš „Välk" taksi bendrovės.
„Nissan LEAF" elektromobiliai jau kelis metus Estijoje naudojami taksi paslaugoms teikti – jie važinėja Tartu, Pernu ir Kuresarės miestų gatvėmis. Estijos rinkoje pasirodžius pirmiesiems vien elektra varomiems „Nissan LEAF" automobiliams, elektrinių taksi pradininke Estijoje laikoma Tartu mieste veikianti taksi paslaugų teikėja „Elektritakso" nusprendė pradėti elektra varomų taksi verslą. Šiandien 30 bendrovės parke esančių „Nissan LEAF" elektrinių modelių jau nuvažiavo 1,7 mln. kilometrų nepatirdami jokių mechaninių gedimų ir problemų dėl akumuliatoriaus išsikrovimo. Klientų skambučių skaičius rodo, jog gyventojams labai patinka elektra varomi taksi ir jų tylus riedėjimas.
Estija turi tankiausią greitojo įkrovimo stotelių infrastruktūrą visoje Europoje. Elektromobilius visoje šalyje galima greitai įkrauti kas 40-60 km. Tokia infrastruktūra suteikia galimybę aplinką tausojančiais automobiliais leistis į ilgesnes keliones. Šalyje jau veikia 165 greitojo įkrovimo stotelės, įrengtos prie pagrindinių kelių ir miestuose, kuriuose gyvena daugiau nei 5000 žmonių.