Tyrimas: kokių naudotų automobilių šiuo metu labiausiai ieško Lietuvos gyventojai

Lietuvoje atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad automobilį atsinaujinti ketinantys asmenys vis dažniau pirmumą teikia apynaujiems, mažai papildomų investicijų reikalaujantiems automobiliams, rašoma pranešime.
Audi A6
Audi A6 / Audi nuotr.

Tai pažymi ir automobilių ekspertas Paulius Valiukėnas, kuris teigia, kad pirkėjai ieško kokybės ir kainos santykiu grįstų variantų. Tokie automobiliai užtikrina, kad jo savininkas nesusidurs su netikėtais gedimais ne tik kelionių po miestą metu, bet ir įveikiant didelius atstumus.

Pasirinkimą nulemia automobilio amžius

Sertifikuoto naudotų automobilių pardavėjo „Longo LT“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė jaunėjantį įsigyjamų automobilių amžių. 21 proc. vairuotojų domina transporto priemonės ne senesnės nei 4-5 metų, kiek mažiau, 17 proc. teigia ieškantys 2-3 metų senumo automobilių. O senesnį nei 13 metų automobilį planuotų įsigyti tik 5 proc. respondentų.

Tyrimą užsakiusios įmonės vadovas Paulius Valiukėnas teigia nesistebintis rezultatais. Nes ir praktika rodo, kad pirkėjai dažniau yra linkę rinktis mažiau investicijų, eksploatacijos metu, reikalaujantį variantą.

Vairavimo mokytojas: apynaujai automobiliai yra saugesni

„Vos 4-5 metų senumo automobiliai turi daugiau saugumo ir komforto sistemų, yra technologiškai pažangesni, su mažesnėmis degalų sąnaudomis ir CO2 emisijomis.

Taip pat naujesnius automobilius yra kelis kartus lengviau prižiūrėti, jie nereikalauja tiek daug papildomų kaštų netikėtų gedimų tvarkymo darbams. Vairuotojai tai vertina, tad automobilio amžius būna vienas iš pagrindinių aspektų lemiančių galutinį pasirinkimą. Tokio amžiaus automobilių per metus parduodame 50 proc.“, – sako jis.

Automobilių pardavimo ekspertui antrina ir saugaus eismo specialistas Arūnas Pakėnas, atkreipdamas dėmesį į automobiliuose esančių technologijų raidos svarbą.

„Su kiekvienu vis naujesniu automobilio modeliu, tobulėja ir jame esančios technologijos, tokios kaip stabdžių antiblokavimo sistema (ABS), neleidžianti užsiblokuoti ratams stabdant, elektroninė stabilumo sistema (EBS) pagerinanti transporto priemonės stabilumą nustatant ir sumažinant sukibimo praradimą.

Taip pat pažangesnės tampa ir automobiliuose montuojamos saugos pagalvės, adaptyvios greičio palaikymo bei apšvietimo sistemos. Tai esminiai aspektai, kurių tikslumas, jautrumas ir patikimumas yra pagrindiniai faktoriai galintys užtikrinti saugumą kelyje“, – sako saugaus eismo specialistas A.Pakėnas.

P. Valiukėnas papildo, jog keleto metų senumo automobilių kaina, palyginus su naujais, būna gerokai žemesnė, tačiau tuo pačiu tokio amžiaus automobiliai yra tikrai geros būklės. Kitaip įvardijant, tai puikus kainos ir kokybės santykis.

Karas Ukrainoje verčia ieškoti patikimesnių automobilių

„Ne paslaptis, kad pastaruoju metu neramumai pasaulyje šalies gyventojams taip pat tapo svariu aspektu dairytis geresnės būklės automobilių. Jie tarsi užtikrintų, kad, neramumų atveju leidžiantis į ilgesnes keliones, netektų susidurti su trikdžiais. Gyventojai nori jaustis saugiai“, – sako P. Valiukėnas.

Automobilio pasirinkimo kriterijai

Pasak automobilių eksperto, net ir įsigyjant apynaujį automobilį, įvertinant jo būklę, taikomos tos pačios taisyklės, kaip ir dairantis senesnių modelių. Svarbu įsitikinti ne tik ridos rodmenų tikrumu, bet ir įsitikinti, kad automobilis turi reikiamus dokumentus, įrodančius jo pardavėjo teiginius.

„Automobiliai, kurių amžius siekia 4-5 metus, dažniausiai turi saugomą visą serviso istoriją, kadangi jie yra aptarnaujami oficialiuose servisuose. Tad, jei automobilio pardavėjas išsisukinėja ir negali pirkėjui pateikti dokumentų, kyla pagrįstų įtarimų, kad kažkas su automobiliu nėra gerai. Nuo pirkėjo gali būti slepiamos avarinių situacijų pasekmės, jų defektai ir kiti svarbūs aspektai, kurie dienos šviesą gali išvysti visai netikėtai, automobilio eksploatacijos metu ir pareikalauti didelių kaštų“, – aiškina P. Valiukėnas.

Apsisaugoti nuo nemalonumų padėti gali ir kiti privalumai, kuriuos dažniausiai raštu suteikia tik sertifikuoti automobilių pardavėjai: „Įvertinkite galimybę gauti ne tik automobilio parametrus bei ridą įrodančius sertifikatus, bet ir tvarkingą pirkimo–pardavimo sutartį bei pirkimo kvitą.“

Tyrimą Baltijos šalyse atliko visuomenės nuomonės tyrimų agentūra „Norstat Latvia“, 2021 metų gruodžio 7–13 dienomis. Jo metu apklausta 710 vairuojančių 18–74 metų amžiaus gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas