„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Už šį KET pažeidimą atimama teisė vairuoti, tačiau vairuotojai apie tai nesusimąsto

Naudojimasis mobiliuoju telefonu, važiavimas be saugos diržo, raudono šviesoforo signalo nepaisymas – tai tik keli KET pažeidimai, už kuriuos gali būti atimama teisė vairuoti. „Gali būti“ tai reiškia, kad pirmą kartą šias taisykles pažeidęs vairuotojas atsipirks tik pinigine bauda. Tačiau yra ir tokių KET punktų, kuriuos pažeidus teisę vairuoti privaloma iškart atimti. Ir tai nėra greičio viršijimas daugiau nei 50 km/val., vairavimas išgėrus ar chuliganiškas vairavimas.
KET pažeidimai pervažoje
KET pažeidimai pervažoje / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Panevėžio darbo rinkos mokymo centro vairuotojų mokytojas Vytautas Šakėnas atkreipė dėmesį į vieną vairuotojų ignoruojamą taisyklę. Kasryt į darbą tuo pačiu maršrutu važiuojantis saugaus eismo specialistas pasiūlė savo akimis pažiūrėti, kaip piko valandomis vairuotojai pažeidžia važiavimo per pervažą taisykles.

Vairuotojų mokytojo teigimu, Panevėžyje, Smėlynės gatvėje esančioje pervažoje, kiekvieną rytą dešimtys vairuotojų rizikuoja prarasti vairuotojo pažymėjimą, nes tiesiog ima ir sustoja pačioje pervažoje. Ir visai nesvarbu, kad pervažoje eismas nėra sustabdytas dėl artėjančio traukinio – sustoti pervažoje draudžia kelių eismo taisyklės.

„Manau, kad jei vairuotojai gerai žinotų kelių eismo taisykles, jie tikrai nestotų pervažoje ir į ją įvažiuotų tik tuomet, kai už pervažos nebebūtų spūsties. Jeigu sankryžoje mes tik kitus užblokuojame ir eismas sustoja, tai pervažoje rizikuojame savo gyvybe, nes gali atvažiuoti traukinys, o jūs stovite jo kelyje. Dauguma vairuotojų taip daro, nes eisme skuba ir tiesiog negalvoja. Važiuojama vadovaujantis bandos jausmu. Jei vienas įvažiavo į pervažą, tai ir kitas iš paskos važiuos.

O per piką niekur nenuskubėsi, tai ar sunku sustoti prieš pervažą, o ne joje? Vis tiek taip ar taip reikės stovėti. Tai kam stovėti pažeidžiant taisykles ir rizikuojant prarasti teisę vairuoti? Matau kas rytą vaizdų, kai sustoja žmogus ant pervažos, galvą į šonus sukinėja, dairosi ar neatvažiuoja traukinys, ar nenusileido užtvarai. Tik sustojęs ant bėgių jis supranta, kad sustojo ne vietoje“, – vairuotojų elgesį pervažose komentavo Vytautas Šakėnas.

15min GAZAS nusprendė įsitikinti, ar išties tiek daug vairuotojų ignoruoja šią taisyklę. Praleidus kiek daugiau nei pusvalandį prie minėtos pervažos Smėlynės gatvėje buvo užfiksuota keliolika pažeidimų, kai vairuotojai stojo „ant bėgių“.

Vytautas Šakėnas pervažose KET pažeidinėjančius vairuotojus ragina susimąstyti, nes už tokį poelgį gresia ne tik bauda, bet ir teisės vairuoti atėmimas.

VIDEO: KET pažeidimai pervažoje

Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnybos vyresnysis specialistas Erikas Klimas patvirtino, kad už tokius veiksmus privaloma skirti ne tik baudą, bet atimti teisę vairuoti.

„Kelių eismo taisyklių punktas 173.4 numato, kad draudžiama įvažiuoti į geležinkelio pervažą, jeigu už jos yra kliūtis, kuri verstų vairuotoją sustoti geležinkelio pervažoje.

Už tokį pažeidimą Administracinių nusižengimų kodekso 421 straipsnis numato baudą nuo 180 iki 280 eurų. Už šį administracinį nusižengimą privaloma skirti teisės vairuoti atėmimą nuo dviejų mėnesių iki pusės metų“, – teigė Erikas Klimas.

Be to, praradus teisę vairuoti daugiau nei mėnesiui, norint ją susigrąžinti vairuotojai privalėtų išklausyti prasižengusiems asmenims skirtus kursus vairavimo mokykloje. Tai vairuotojo piniginę patuštintų dar bene šimtu eurų.

Taigi kelių šimtų eurų išlaidos ir keli mėnesiai be teisės vairuoti yra tikrai solidi nuobauda už tokį pažeidimą, kurio galima išvengti tiesiog atsakingiau elgiantis geležinkelio pervažose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“