Vairavimo instruktorius pataria: kaip paruošti automobilį žiemai ir išvengti neplanuotų išlaidų

Antra karantino banga šiais metais paskubino greičiau pasirūpinti būtiniausia automobilio priežiūra prieš žiemą: daugelis jau spėjo pasikeisti padangas į žiemines. Tačiau ar tai tikrai viskas, ko reikia mūsų automobiliui? Vairavimo instruktorius Martynas Bartkus teigia, jog vien to nepakanka, o netikėti gedimai gali sukelti ne tik daug streso, bet ir kaip reikiant patuštinti piniginę, rašoma pranešime spaudai. Tam, kad taip nenutiktų, instruktorius pataria, ką būtina žinoti ruošiant automobilį žiemai ir kokių žingsnių jokiu būdu nepraleisti.
Automobilio apžiūra
Automobilio apžiūra / „Zen PR“ nuotr.

Kai automobilis yra reguliariai prižiūrimas, jis kur kas rečiau genda. Tačiau, jei automobilis tvarkomas tik tada, kai užklumpa rimtos problemos, esame priversti gyventi nežinioje dėl automobilio būklės. Kartais toks delsimas gali kainuoti labai daug.

Tad kaip tikslingai planuoti savo automobilio priežiūrą prieš žiemą, pataria vairavimo mokyklos „Draiveris" instruktorius M.Bartkus, kuris išskiria kelis esminius žingsnius.

Būtiniausia priežiūra: ką būtina padaryti iki sezono pradžios?

Visi žino, jog prieš žiemą yra privaloma pasikeisti vasarines padangas į žiemines, tačiau retai susirūpiname kitomis sezoninėmis kliūtimis ar gedimais.

„Artėjant žiemos sezonui, reikia suprasti, jog labai drastiškai keisis ir oro sąlygos: nuo šiol dienos trumpėja, vis dažniau važinėsime tamsiu paros metu, daugiau lis, o nukritus temperatūrai žemiau nulio, kelias taps slidus. Tad iš esmės keičiasi vairavimo sąlygos, tai reiškia, jog turime atitinkamai paruošti ir savo automobilį", – sako M.Bartkus.

Instruktorius išskiria 4 būtiniausius faktorius:

  1. Padangų keitimas. Visi be išimties turime iki lapkričio 10 dienos pasikeisti padangas į žiemines tam, kad užtikrintume saugias savo ir kitų vairuotojų keliones.
  2. Langų valytuvų keitimas. Vasaros metu langų valytuvų gumos dėl karščio sukietėja ir pastebimai sumažėja jų veiksmingumas, todėl juos reikėtų keisti bent du kartus per metus tam, kad užtikrintume patogų vairavimą kelyje.
  3. Langų valymo skysčio keitimas. Žiemą visi turime naudoti neužšąlantį skystį, todėl prieš šį sezoną būtina jį pasikeisti. Instruktorius pataria pirmiausia išpurkšti jau turimą skystį, kurio negalima maišyti su žieminiu, ir tik tada purkšti specialų žieminį skystį. Tai būtina padaryti tam, kad esant žemai temperatūrai neužšaltų jūsų langų skysčio purkštukai.
  4. Automobilių lempų tikrinimas. Tamsiuoju paros metu būtina turėti gerai veikiančias ir sureguliuotas lempas, todėl pasitikrinkite, ar Jūsų automobilio lempos gerai veikia. Jei reikia – pasikeiskite ir susireguliuokite tam, kad kelyje gerai matytumėte ir neakintumėte kitų vairuojančių.

Patartina techninė apžiūra: ką rekomenduojama padaryti autoservise?

Atlikus visus būtiniausius tikrinimus ir pakeitimus, metas atidžiau apžiūrėti automobilį. Dažnai važiuodami išgirstame vieną kitą garselį, automobilis sunkiau užsiveda, bet retai kada kreipiame į tai dėmesį. Vairavimo instruktorius teigia, jog tai – signalas, kad automobiliui reikia apžiūros.

M.Bartkus pataria šiuos dalykus pasitikrinti ir išvengti nepageidaujamų ir netikėtų išlaidų žiemą:

  1. Patikrinkite akumuliatoriaus būklę. Akumuliatorius turi veikti puikiai, kad netikėtai neišsikrautų keliaujant. Akumuliatorių galite patikrinti automobilių taisykloje ir sužinoti, ar jau laikas įsigyti naują.
  2. Kaitinimo žvakės. Jei vairuojate dyzelinį automobilį, patariama prieš žiemos sezoną pasikeisti kaitinimo žvakes. Jei jos veiks prastai, temperatūrai nukritus žemiau nulio gali būti sunku užvesti automobilį.
  3. Oro filtro keitimas. Tikriausiai dažnai pastebite, jog esant temperatūrų skirtumui lauke ir automobilyje, automobilio stiklai pradeda rasoti. Taip būna todėl, jog netinkamai veikia oro filtrai, tad jei dažnai atsiduriate panašioje situacijoje, vertėtų juos pasikeisti.
  4. Jei automobilis rakinamas raktu – nepamirškite specialiu skysčiu išpurkšti automobilio spynelės. Kitaip žiemą ji užšals ir šaltą ankstų rytą gali kilti nemažai problemų. Dėl tos pačios priežasties reikėtų sutepti ir automobilio durelių gumas specialiu silikonu, kurį galite įsigyti specializuotoje parduotuvėje.

Rekomendacija: patarimai, kad automobilis išliktų gražus ir tarnautų ilgiau

Atlikus visus būtinus ir rekomenduojamus dalykus, reikėtų nepamirškite pasirūpinti ir automobilio švara bei išvaizda. Vairavimo instruktorius taip pat pataria reguliariai plauti automobilį žiemą ir pasirūpinti jo kėbulu.

Tam, kad jūsų automobilis ne tik atrodytų gražiai, bet ir negestų, M.Bartkus siūlo pasirūpinti šiais dalykais:

  1. Reguliarus automobilio plovimas. Net jei žiema ir nuolat dargana, purvina ir lietinga, automobilį plauti būtina bent kartą per savaitę. Taip pašalinsite visą purvą, druskas ir vandenį, kurie dažnai tampa gedimų sukėlėjais.
  2. Jei automobilis turi įbrėžimų ar nežymių rūdžių žymes, pasistenkite tai susitvarkyti iki žiemos sezono pradžios. Įbrėžimai ir rūdys dar labiau išryškėja esant šaltam ir šlapiam orui. Tad tai, kas dabar yra tik nežymus įbrėžimas, gali tapti ryškiomis matomomis rūdimis pavasarį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai