„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vidutiniai greičio matuokliai jau užfiksavo beveik 11 tūkst. greičio mėgėjų

Nuo rugsėjo Lietuvoje veikiantys vidutinio greičio matuokliai užfiksavo apie 11 tūkst. pažeidėjų.
Vidutinio greičio matuokliai
Vidutinio greičio matuokliai / Susisiekimo ministerijos nuotr.

„Beveik 700-tams jau išsiųsti protokolai“, – BNS sakė Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Anot jo, pažeidimai labai įvairūs.

Lietuvoje veikia 25 vidutinio greičio matuokliai. Daugiausia tokių matuoklių – po šešis – įrengta aplink Vilnių ir Panevėžį, po keturis – valstybinės reikšmės keliuose aplink Prienus ir Marijampolę.

„Visi žinojo, kad buvo senokai įrengti ir rugpjūtį veikė tie įrenginiai, tačiau duomenys nepapuldavo į policijos administracinių nusižengimų registrą. Jau tada buvo pakankamai daug nuotraukų, paskelbus, kad nuo rugsėjo 1-osios duomenys patenka į policijos registrą, kelis kartus sumažėjo vairuotojų, viršijusių greitį. Tačiau ne visų pasiekė ausis ir galvas, nes nuo rugsėjo 1-osios iki spalio 23 dienos beveik 11 tūkst. greičio viršijimo atvejų“, – BNS teigė V.Grašys.

Lietuvos kelių policijos vadovas sako, kad tikriausiai turės praeiti tam tikras laikas, kol vairuotojai įsisąmonins, kad greičio matavimo įrenginiai veikia.

„Pirmiausia matuoklių paskirtis – prevencinė, kad vairuotojai susimąstytų kaip jie saugiai dalyvauja eisme, didžiausia bauda, manau, ne piniginė, o tikimybė sukelti skaudžias pasekmes, sužalojimus ir žūtis keliuose“, – sako V.Grašys.

Jis sakė pats matęs, kaip jaunuoliai, pasibaigus sektorinio greičio matavimo atkarpai pasibaigus išlipo iš automobilio, rūkė ir tokiu būdu mano išvengsiantys pažeidimo fiksavimo.

Už tvarkingą matuoklių veikimą atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Vidutinio greičio matuokliai apdrausti, kaip ir kiti greičio matuokliai. Lietuvoje yra pasitaikę nemažai greičio matuoklių suniokojimo atvejų.

25 vidutinio greičio matuoklių sistemos, iki rugsėjo 1-osios fiksavusios pažeidimus, dabar duomenis apie juos perduoda Administracinių nusižengimų registrui.

Visoje Lietuvoje išdėstytos 25 sektorinio greičio matuoklių sistemos matuoja vidutinį transporto priemonių greitį tam tikrose kelių atkarpose, o eismo pažeidėjai sulauks baudų.

Pagal šią sistemą, viena kamera užfiksuoja automobilį ir važiavimo pro ją laiką, o kita – tuos pačius duomenis ruožo pabaigoje. Sektorinio greičio sistema pagal atstumą tarp kamerų ir ruožo pradžioje bei pabaigoje užfiksuotą laiką apskaičiuoja vidutinį greitį. Jį viršijus, formuojamas pažeidimo protokolas.

15min nuotr./Vidutinio greičio matuoklių tinklas Lietuvoje
15min nuotr./Vidutinio greičio matuoklių tinklas Lietuvoje

Prieš įvažiuojant į kiekvieną sektorinio greičio kontrolės ruožą, vairuotojus įspėja specialūs kelio ženklai, informuojantys apie greičio matuoklius ir ruožo, kuriame matuojamas greitis, ilgį.

15min nuotr./Kokie kelio ženklai perspėja apie matuojamą vidutinį greitį
15min nuotr./Kokie kelio ženklai perspėja apie matuojamą vidutinį greitį

Be pirminio tikslo – matuoti vidutinį transporto priemonės greitį, ateityje matuokliais bus galima tikrinti, ar automobilis yra draustas, ar atlikta jo techninė apžiūra ir ar nėra ieškomas kitose valstybėse. Taip pat planuojama, kad sistema leis patikrinti, ar transporto priemonių vairuotojai sumokėjo kelių mokesčius.

Pirminiais duomenimis, šiemet apie 27 proc. avarijų, kur nukentėjo žmonės, įvyko dėl greičio viršijimo.

Šiemet avarijose jau žuvo 140 žmonių.

Greičio viršijimas yra viena iš trijų pagrindinių priežasčių, dėl ko Lietuvos keliuose žūsta žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs