Tai, kad XE nėra eilinis bandymas varžytis svetimoje teritorijoje rodo ir pirmieji išsamūs palyginamieji automobilio bandymai. Vienas įtakingiausių pasaulyje automobilizmo temomis rašančių žurnalų „Car“ birželio mėnesio numeryje pateikia išsamų „Jaguar XE R-Sport 2.0D“ palyginimą su „Mercedes-Benz C220 BlueTEC AMG Line“ ir BMW 420d „Gran Coupe“. Rezultatas: „Jaguar“ laimėjo testą, išsiskyręs gebėjimu derinti dinamiško važiavimo savybes ir komfortą.
„Dyzelinė XE versija sužibėjo labai skaisčiai – modelis gegužę buvo išrinktas geriausiu metų dideliu automobiliu žurnalo „Diesel Car Magazine“ apdovanojimuose. Tačiau ir benzininiais varikliais varomos modifikacijos išsiskiria puikiai subalansuotu dinamikos ir komforto mišiniu. Na, o aštrių prieskonių mėgėjams parengta XE S versija su sportiniame „Jaguar F-Type“ išgarsėjusiu 6 cilindrų 340 arklio galių varikliu“, – sakė „Inchcape Motors“ rinkodaros vadovė Miglė Makauskaitė.
Pasak jos, Lietuvos pirkėjams siūloma visa šiuo metu egzistuojanti XE gama, kurioje modeliai gali būti komplektuojami 2 litrų darbinio tūrio dviejų modifikacijų naujaisiais „Ingenium“ dyzeliniais varikliais (163 ir 180 AG), 2 litrų darbinio tūrio dviejų modifikacijų benzininiais varikliais (200 arba 240 AG) bei minėtuoju trijų litrų darbinio tūrio V6. Visos XE versijos gali būti komplektuojamos su 8 laipsnių automatine pavarų dėže, 6 laipsnių mechaninė pavarų dėžė siūloma tik versijoms su dyzeliniais varikliais.
„Jaguar Land Rover“ koncerno sukurti „Ingenium“ šeimos dyzeliniai varikliai išsiskiria itin mažomis degalų sąnaudomis bei tokios klasės automobiliui nebūdingai menka anglies dvideginio emisija – 163 AG versijos emisija siekia vos 99 g/km, o 100 kilometrų kelio automobiliui vidutiniškai pakanka 3,8 litro dyzelino.
„Manome, kad šios charakteristikos bei „Jaguar Care“ programa, kuri 3 metus dengia visas automobilio techninės priežiūros sąnaudas, patrauks Lietuvos įmonių, siekiančių, kad jų vidutinės ir aukštesniosios grandies vadovai vairuotų išskirtinį automobilį, tačiau nenorinčių už išskirtinumą mokėti papildomai, dėmesį“, – pažymėjo M.Makauskaitė.
Pagal įrangos ir apdailos lygį XE gali būti užsakomas „Pure“, „Prestige“, „S-Sport“, „Portfolio“ komplektacijų, o galingiausia versija vadinsis „Jaguar XE S“. XE modifikacijos su dyzeliniu arba benzininiu varikliu Lietuvoje kainuos nuo 38 tūkst. eurų. XE S kaina – 56 000 eurų. Standartinėje komplektacijoje pirkėjai ras tokią įrangą kaip „Jaguar Drive Control“, dviejų zonų klimato kontrolės sistemą, 8 colių įstrižainės spalvotą lietimui jautrų ekraną, dinaminę stabilumo kontrolės sistemą, sukibimo su kelio danga kontrolės sistemą ir t.t.
Kitąmet rinkoje taip pat turėtų pasirodyti visais ratais varomos XE versijos bei modifikacija su 5 litrų darbinio tūrio aštuonių cilindrų varikliu, generuojančiu apie 500 AG.
XE sukonstruotas naudojant modulinę „Jaguar“ architektūrą, tačiau jo monokoko tipo kėbulo konstrukcija unikali – net 75 proc. struktūros sudaro aliuminio dalys.
XE yra pirmasis naujos „Jaguar“ modulinės aliuminio architektūros kūdikis. Ilga ratų bazė ir žemai įtaisyti keleivių krėslai kėbulo dizaineriams leido brėžti veržlias, sportinėms kupė būdingas linijas. Ryžtingas XE priekis išsiskiria masyviais ortakiais ir griežtu žibintų žvilgsniu. Nedideli chromuoti šoniniai ortakiai bei subtilus galinis spoileris aiškiai užsimena, kad sportiškumas yra „Jaguar“ genuose.
Mažiausio „Jaguar“ šeimos modelio salone vyrauja „premium“ klasės modeliams būdinga kokybės ir elegancijos dvasia, kurią nesunku ir apčiuopti – tereikia paliesti priekinę prietaisų panelę ar durų rankenėles.
XE tapo lengviausiu, tvirčiausio kėbulo ir aerodinamiškiausiu „Jaguar“ sedanu markės istorijoje. Jis taip pat yra pirmasis „Jaguar“, kuriame montuojamas visiškai elektrinis vairo stiprintuvas. Šio modelio eksploatacinės sąnaudos yra mažiausios iš visų „Jaguar“, jis taip pat pats draugiškiausias aplinkai.
XE tapo pirmuoju pasaulyje automobiliu, kuriame įdiegta visiškai nauja „All Surfaces Progress Control“ (ASPC) saugumo sistema, leidžianti visiškai kontroliuoti automobilio jėgainę ir stabdžių sistemą, važiuojant itin sudėtingomis sąlygomis. Sistema veikia važiuojant nuo 3,6 iki 30 km/h greičiu labai šlapia, apledėjusia ar nuolat kintančia danga. ASPC iš esmės perima automobilio važiuoklės kontrolę, vairuotojui tereikia vairu išlaikyti reikalingą kryptį.
Sukurtas ir sukonstruotas Didžiojoje Britanijoje, naujasis XE yra pirmasis „Jaguar“ modelis, gaminamas specialiai jam pastatytoje gamykloje Solihale. Į naujai pastatytas gamybos linijas koncernas investavo daugiau nei 1,7 mlrd. eurų. Naujoje gamykloje dirbs 1700 žmonių.