Vilniaus senamiestyje daugėja dviratininkų, o automobilių sumažėjo 10 proc.

Transporto srautų ekspertai skaičiuoja, kad nuo 2003 iki 2014 metų Vilniuje žmonių, keliaujančių dviračiais, skaičius centrinėje senamiesčio dalyje vasarą stipriai padidėjo – nuo 0,2 iki 7,5 procentų. Tuo tarpu lengvųjų automobilių srautas sumažėjo 9,9 procentais – nuo 96,1 iki 86,2 procentų.
Oranžiniai dviračiai
Oranžiniai dviračiai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Atsiradus galimybei rinktis oranžinius dviračius, tapo gerokai patogiau nuo vieno senamiesčio taško nukeliauti į kitą išsinuomojant dviratį negu tai daryti automobiliu, kuriam papildomai būtina surasti ir vietą, kurioje jį galima palikti būnant susitikime ar darbe. Žinoma, šiems pokyčiams įtakos turėjo ir užsienio turistai, kurie dažnai važinėja dviračiais, bei vilniečiai, keliaujantys su asmeniniais dviračiais“, – teigia įmonės „Vilniaus planas“ transporto specialistai.

Atsiradus galimybei rinktis oranžinius dviračius, tapo gerokai patogiau nuo vieno senamiesčio taško nukeliauti į kitą išsinuomojant dviratį negu tai daryti automobiliu.

Įvažiavimuose ir išvažiavimuose  į senamiesčio centrinę zoną  bendras transporto priemonių eismo intensyvumas 2005 – 2014m. laikotarpyje sumažėjo nuo 5212 iki  4560 transporto priemonių, tai yra 652 transporto priemonėmis mažiau per valandą.

Tam įtakos turėjo senamiesčio pietinio aplinkkelio nutiesimas (Drujos gatvė) nuo Subačiaus gatvės iki Aušros vartų gatvės. Taip pat nemažai įtakojo  ir autobuso maršruto įvedimas į senamiesčio centrinę teritoriją, kuriuo jau naudojasi nemaža dalis vilniečių ir turistų. 

Per dešimtmetį Vilniaus senamiestyje sumažėjo ir krovininių automobilių – jų srautas senamiestyje sumažėjo 0,1 proc. , motociklininkų srautas tuo tarpu išaugo 2,2 proc. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai