Visų parkomatų atnaujinimą planuojama baigti per keletą savaičių, pirmoje rugpjūčio pusėje.
„Skaičiuojame, kad naudojantis parkavimo aparatais už automobilio stovėjimą per metus sumokama maždaug 1,5 mln. kartų. Visiems tokiu būdu atsiskaitantiems vairuotojams turime gerų žinių. Pagal iki šiol galiojusią tvarką vairuotojai, atlikę mokėjimą parkomate, turėdavo grįžti į automobilį ir gautą popierinį bilietą palikti gerai matomoje vietoje už priekinio lango.
Atnaujinus visus mieste esančius parkomatus popierinio bilieto nebereikės, nebent pats vairuotojas nuspręs jį atsispausdinti – pakaks suvesti automobilio valstybinį numerį ir informacija apie sumokėtą rinkliavą iškart pateks į parkavimo kontrolieriams prieinamą duomenų bazę. Tokia tvarka bus patogesnė ir greitesnė vairuotojams, o taip pat ir parkavimo kontrolieriams“, – sako „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.
Naudodamiesi atnaujintais parkomatais vairuotojai turės atlikti šiuos žingsnius:
- Aktyvinti parkomato ekraną, paspaudus bet kurį mygtuką.
- Įvesti teisingą automobilio valstybinį numerį.
- Pagal ekrane nurodytas instrukcijas atlikti mokėjimą norimam laikui.
- Apmokėjus vairuotojui ekrane bus parodoma mokėjimo informacija. Jeigu reikalingas bilietas, jį galima atsispausdinti pagal rodomą instrukciją. Atspausdinto bilieto palikti automobilyje neprivaloma.
Mokėti rinkliavą už automobilių stovėjimą Vilniuje šiuo metu galima keliais būdais – parkomatuose, mobiliąja programėle m.Parking arba trumpąja SMS žinute. 2018 m. duomenimis, 79 proc. mokėjimų buvo atlikta programėle m.Parking ir trumposiomis SMS žinutėmis, o 21 proc. mokant parkomatuose.
M. Gusarovienė priduria, jog greitu metu aktyviausiai naudojamuose parkomatuose sostinėje planuojama pasiūlyti ir bekontaktį atsiskaitymo būdą bankinėmis kortelėmis, taip pat atsiskaitymo būdai bus plečiami ir mobiliojoje programėlėje m.Parking.