Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniuje jau išberta tiek druskos, kiek sveria 3 „Boeing“ lėktuvai

Vilniuje per 13 dienų išbarstyta 1 167 tonų druskos, šis svoris prilygsta trims „Boeing“ lėktuvams. Taip pat jau sunaudota 324 kub. m smėlio–druskos mišinio.
Laiptai ir šaligatviai reprezentacinėse miesto gatvėse turi būti nušluoti iki 7 val.
Laiptai ir šaligatviai reprezentacinėse miesto gatvėse turi būti nušluoti iki 7 val. / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Nuo pirmadienio, gruodžio 3 d., pakeistas ir barstytuvų budėjimas – bet kada į gatves pasirengę išvažiuoti 32 šlapios druskos barstytuvai, 2 maži druskos barstytuvai ir 12 smėlio–druskos mišinio barstytuvų.

Sandėliuose šiuo metu sukaupta apie 8 tūkst. tonų druskos ir paruošta apie 11 tūkst. kub. m smėlio–druskos mišinio. Turimoms atsargoms senkant jos nuolat papildomos.

Sostinės savivaldybės teigimu, nustojus snigti, Vilniuje visos gatvės nuvalomos ir pabarstomos per 6 val. Iš viso yra barstoma ir valoma 491 gatvė, jų bendras plotas – beveik 5,8 mln. kv.m, bendras ilgis – 602 km. Šlapiomis druskomis barstoma 280 gatvių, smėlio–druskos mišiniu – 152 gatvės, sausa druska – 59 gatvės.

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad laiptai ir šaligatviai reprezentacinėse miesto gatvėse (Pavyzdžiui, Vokiečių g., Pilies g., Gedimino pr. ir kt.) turi būti nušluoti iki 7 val., poilsio ir švenčių dienomis iki 8 val. Tuo tarpu kitas miesto gatvės iki 8 val., poilsių ir švenčių dienomis iki 9 val.

Sostinės gatvės valomos ir barstomos pagal Vilniaus Gedimino technikos universiteto parengtas Vilniaus miesto gatvių priežiūros žiemą rekomendacijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?