Tuo metu visi Vilniuje veikiantys automobilių dalijimosi paslaugos („CityBee“) automobiliai, nepriklausomai nuo stovėjimo zonos, bus apmokestinti 67 eurų rinkliava.
Trumpalaikio stovėjimo įkainiai, taip pat ilgalaikiai įkainiai brangiausiose – raudonojoje ir mėlynojoje zonose miesto senamiestyje nesikeis. Kaip ir anksčiau, rinkliava negalios specialiųjų (policijos, greitosios, ugniagesių), avarinių, miesto komunalinių tarnybų, neįgaliųjų automobiliams.
Taip pat iki 72 valandų prailgintas terminas, per kurį galima susimokėti už stovėjimą ir nesulaukti baudos – anksčiau tai buvo galima padaryti ne ilgiau nei per parą. Gavus pranešimą apie nesumokėtą stovėjimą ir norint išvengti baudos, nepriklausomai nuo automobilio stovėjimo laiko per 72 valandas reikės sumokėti už visą stovėjimo dieną – priklausomai nuo zonos, toks mokestis sieks nuo 4 iki 24 eurų.
„Rinkliava nėra pajamų surinkimo šaltinis – siekiama reguliuoti srautus. Sakoma, kad yra normalu, kai 85 proc. parkingo vietų yra užimta, o 15 proc. laisva – tai yra norma, kuri reiškia, kad visuomet gali atvažiuoti ir rasti vietos. Jei yra užimta 100 ar tik 20 procentų, reiškia, kad reikia peržiūrėti kainodarą“, – žurnalistams sakė R.Šimašius.
Nustatyta, kad motociklų, kabrioletų ir kitų uždaro salono neturinčių priemonių vairuotojai rinkliavą turi mokėti mobiliuoju telefonu arba, jei mokama automate, patys užtikrinti, kad bilietas liktų matomoje vietoje.
Savivaldybė primena, jog sumokėjus rinkliavą už stovėjimą brangesnėje zonoje, automobilį galima statyti ir šioje, ir pigesnėje, tačiau ne priešingai.
Atnaujinta automobilių statymo tvarka įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos.