Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vitoldo Miliaus patarimai ilgų kelionių mėgėjams: greitis, miegas, navigacija

Vitoldas Milius praėjusią savaitę įveikė 5 777 km atstumą tarp šiauriausio ir piečiausio Europos taškų – Nordkapo Norvegijoje ir Tarifos Ispanijoje. „Honda Civic“ automobiliu važiavęs vyras beveik šešis tūkstančius kilometrų įveikė per 55 val. 5 min. – tiek laiko užtruko važiavimas be pertraukų miegui.

Universalaus recepto nėra

Paprašytas patarti, ką daryti vairuotojams, kuriuos kelyje pradėjo imti miegas, V.Milius pažymėjo pagrindinę taisyklę: „Niekas negali kompensuoti miego išskyrus miegą.“

„Reikia mokėti suprasti save, pagauti kritines vietas, kada ateina „ragas“ – baisinė stadija ir kada didelė rizika užmigti. Tas krizinis laikotarpis po šiek tiek laiko praeina, tačiau reikia žinoti, ką daryti tokiu metu“, – aiškino vairuotojas.

Wikimedia.org nuotr./Greitkelis iš Mesinos į Palermą
Wikimedia.org nuotr./Greitkelis iš Mesinos į Palermą

Jis teigė kartais susiduriantis su problema – kai daugeliui žmonių tinka nusnūsti labai trumpai, keliolika minučių, ir atgauti energiją, V.Miliui toks receptas netinkamas. Po trumpo pamiegojimo jis jaučiasi prastai ir, kaip pats pripažino, jam geriau kaip nors ištverti tą apie keturiasdešimt minučių trunkančią stadiją, kai labai ima miegas.

„Man padeda keli dalykai. Pirma – patinkanti muzika. Antra – vandens vartojimas, kuris skatina smegenų veiklą ir neleidžia organizmui užmigti. Kad reikia dažniau sustoti į tualetą, nėra blogai – tuo metu eini, prasiblaškai, o gali ir mankštą atlikti – tai trečias dalykas, kuris man padeda. Padarau keletą atsispaudimų, pritūpimų, pasilankstymų – stengiuosi atlikti viso kūno tempimo pratimus. Ketvirta – vėsesnis oras automobilyje ir kartais įleidžiamas gryno oro pliūpsnis – aš kartais trumpam praveriu langą. Gal kondicionierius labai išdžiovina orą ilgoje kelionėje, nežinau, bet man labai praverčia gurkšnis gryno oro. Tai padeda man, bet tai labai individualu – šie dalykai kitiems žmonėms gali neveikti“, – kalbėjo vairuotojas.

Važiuojant irgi galima atlikti minimalią mankštą – pavyzdžiui, pasukioti kaklą, kaip daro boksininkai prieš varžybas. Tačiau automobilyje judėjimo galimybės yra menkos.

V.Milius sakė kelionėse nevartojantis energinių gėrimų, o kavos geriantis tik tiek, kiek ir paprastą dieną dirbdamas biure.

„Kiti sako, kad jiems tai padeda – galbūt, bet man ne. Energinius gėrimus esu bandęs, bet nežinau, ar jie padeda, ar trukdo. Tai labai asmeniška“, – kalbėjo keliautojas.

Jis siūlė prieš vartojant energinius gėrimus ilgose kelionėse išbandyti juos trumpesnėse, pavyzdžiui, važiuojant iš Vilniaus į Klaipėdą, ir įsitikinti, kaip jie veikia organizmą – skardinė energinio gėrimo gali sukelti priešingą efektą, nei norėtų vairuotojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs