„Tas sprendimas (dėl sistemos veiklos pradžios atidėjimo – BNS) nebuvo priimtas. Nė viena institucija to nepalaikė, taip pat ir kontroliuojančios institucijos, klausimas svarstytas šešėlio komisijoje (šešėlinės ekonomikos mažinimo koordinavimo komisija – BNS)“, – pirmadienį Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitečio posėdyje teigė viceministras.
Nuo gegužės 1-osios įsigaliojus naujai sistemai ėmė strigti „Regitros“ darbas bei nusidriekė gyvos registruojančiųjų automobilius eilės. Dabar automobilio pardavimo sandorį būtina deklaruoti, o kiekviena transporto priemonė privalo gauti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK),
Pasak V.Dmitrijevo, sistema pradėjo veikti pačiu nedėkingiausiu metu.
„Kiekvienais metais gegužė ir birželis yra iššūkiai pačiai įmonei, yra didžiausi srautai tais mėnesiais“, – tvirtino V.Dmitrijevas.
Jis, be kita ko, priminė, kad eilės gauti SDK kodą susidarė dėl blogos įmonės veiklos.
„Trūkumai susiję su vidiniu darbo organizavimu, nes trūko žmonių padaliniuose, kad procesai būtų pagreitinti. Bet taip pat ir pačiai sistemai trūksta greitaveikos“, – teigė V.Dmitrijevas.
Pasak jo, „Regitra“ naują sistemą pradėjo kurti tik šių metų vasarį-kovą, nors įstatymas dėl jos buvo priimtas prieš metus.
„Morališkai buvo galima ruoštis (naujos sistemos įvedimui – BNS) ir svarstymų metu“, – replikavo viceministras.
„Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas Seimo narius informavo, kad nauja sistema pradėjo veikti nekeičiant informacinių sistemų.
„Informacinėse sistemose nebuvo niekas keista. Kadangi projekto laikas nustatytas buvo toks, o pagal tą laiką supratome, kad naujos sistemos nespėsime, laiko nepakako, pasirinkome variantą ant esamos sistemos suprojektuoti posistemę – tai reiškia, kad ant senų technologijų. Sutaupėme. Vietoje 500 tūkst. eurų, numatytų projektui, išleidome 50 tūkst. Pagal aplinkybes pasirinkome tą sprendimą, kad spėtume startuoti gegužės 1 dieną“, – informavo S.Šuminas.
Jis apgailestavo dėl itin didelės „Regitros“ informacinių technologijų specialistų, uždirbančių daugiau nei vadovai, kaitos.
„Nuo 2020 metų pradžios pasikeitė 90 proc. informacinių technologijų specialistų“, – teigė jis.
VRM viceministro teigimu, dabar jau išduota 110–120 tūkst. SDK kodų.