Geriausiai atgaivina paprastas vanduo
Daug prakaito sporto bei repeticijų salėje išliejantis Nerijus Juška įsitikinęs, kad jei nori numalšinti troškulį ir atgaivinti jėgas, geriausia gerti gryną, paprastą vandenį, o ne sultis, alų ar vaisvandenius. „Vanduo – man labai svarbus ir reikalingas. Kiekvieną kartą po repeticijos vienu ypu išgeriu kelis litrus. Net nežinau, kiek. Tiesiog būnu toks pavargęs ir ištroškęs, kad atsisuku čiaupą ir tiesiai iš jo geriu.“
Iš tiesų specialistai tvirtina, kad tinkamiausias gėrimas, padedantis atstatyti skysčius organizme – švarus, natūralus vanduo. Jis normalizuoja ir palaiko organizme vandens, elektrolitinį (rūgščių – šarmų) ir energetinį balansą, natūraliai jį detoksikuoja. Aktyviai gyvenančio žmogaus organizmas turi gauti 1,5-3 litrus (priklauso nuo žmogaus svorio ir valgomo maisto) švaraus, kokybiško vandens per parą.
Nėra prasmės pirkti vandenį taroje
Namuose, troškuliui malšinti ir maistui gaminti, Nerijus taip pat naudoja vandenį iš čiaupo. Nenaudoja specialių filtrų, neperka vandens plastikinėje ar stiklinėje taroje, nes nemato prasmės. „Mūsų vanduo puikus. Skanus, kokybiškas, kam pirkti, tai, ką ir taip kiekvienas turime savo namuose. Dabar žmonės labai išlepę, perdėtai viskuo rūpinasi. Argi anksčiau taip kas nors gyveno? Prisiminkime, kaip mes augome: nusiskini braškę tiesiai iš daržo, nusivalai ir dedi į burną arba pakeli obuolį sode nuo žemės, nuvalai rankove ir valgai. Niekas jų neplaudavo. Ir vandenį visi visą laiką gerdavo tiesiai iš čiaupo. Dabar tik išlepome. Ir be reikalo. Kai per daug steriliai gyveni, tada ligos ir puola,“ – sakė Nerijus Juška.
Vanduo padeda kovoti su stresu
Ir jis teisus. Vandentiekio vanduo ne tik, kad kokybiškas ir skanus, bet netgi naudingas sveikatai. Geriamajame vandenyje esančios priemaišos, tarp kurių yra tam tikrų mineralinių junginių: kalcio, magnio, natrio, geležies ir kitų druskų gali būti naudingos žmogaus sveikatai. Mineralinės medžiagos suteikia vandeniui malonų skonį. Vartojant tiek vandens, kiek organizmui reikia, žmogus tampa sveikesnis ir energingesnis. Medicinos daktaras F.Batmanghelidjas teigia, kad vanduo padeda kovoti su stresinėmis būsenomis ir jų pasekmėmis – infekcijomis, depresija ar nemiga.