„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

10 frazių, kurių neturi būti motyvaciniame laiške

Manote, kad pagaliau tobulai parašėte motyvacinį laišką į jūsų svajonių darbovietę? Pasitikrinkite, ar jame nėra nė vienos iš šių frazių, kurias „U.S. News & World Report“ įvardino kaip galimybių gauti darbą žudikes.
Darbo paieška
Darbo paieška / 123rf.com nuotr.

1. „Aš atitinku šiai pozicijai keliamus reikalavimus“. Šimtai kandidatų atitiks reikalavimus – to nepakanka, kad į jūsų CV pažvelgtų antrą kartą. Verčiau paaiškinkite, kodėl jūs esate puikus, o ne tik tinkamas kandidatas.

2. „Aš sunkiai dirbu ir esu komunikabilus“. Tikriausiai esate ir komandos žaidėjas, gebantis dirbti nepriklausomai ir pats rodantis iniciatyvą? Tai yra klišės, nuo kurių personalo vadovų akys virsta stiklinėmis. Dar blogiau – jos nesuteikia jokios patikimos informacijos. Tai, kad jūs pats save taip vertinate, nieko nereikia darbdaviui, kuris verčiau pats įsitikintų šiais dalykais.

3. „Esu įžvalgus vadovas“. Tačiau nelabai kuklus, ar ne? Jeigu iš tikrųjų esate įžvalgus vadovas ar gebate puikiai bendrauti (ar sau priskiriate dar kokias nors savybes, dėl kurių norėtumėte pasigirti), tai turėtų matytis iš jūsų pasiekimų, kuriuos įvardinote CV. Gyrimasis be įrodymų yra mažų mažiausiai keistas.

4. „Nerasite labiau tinkamo kandidato nei aš“. Jeigu nesate matę kitų kandidatų, jūs niekaip negalite to žinoti. Tai skamba pernelyg pasipūtėliškai ir, galų gale, netgi neteisingai. Jeigu tikrai esate puikus kandidatas, žmogus, skaitantis jūsų CV, pats tą turėtų pastebėti. Vien tik toks pareiškimas, ypač, jeigu vėliau nepagrindžiate faktais, tikrai neprideda jums pliuso.

5. „Gerbiamieji“. Daugeliu atvejų tai atrodys kaip sustabarėjus formali liekana iš senų laikų. Pasistenkite sužinoti žmogaus, kuris atsakingas už personalo samdymą, vardą, ir kreipkitės tiesiogiai į jį.

6. „Aš Jums paskambinsiu kitą savaitę, kad susitartume dėl interviu laiko“. Dažnai dėl pokalbio su kandidatu sprendžia ne žmogiškųjų išteklių vadybininkas, skaitantis jūsų motyvacinį laišką, o vadovas, todėl pirmasis net negali planuoti susitikimų. Gal jums atrodo, kad toks pasitikėjimo savimi demonstravimas rodo jūsų atkaklumą, tačiau realybėje tai paprasčiausiai erzina ir atrodo pasipūtėliška.

7. „Aš esu pasiryžęs dirbti už mažesnę algą nei siūloma“. Kandidatai, kurie taip rašo, dažniausiai tikisi taip išsikovoti pokalbį tada, kai jų kvalifikacijos jo negarantuotų. Tačiau tai neveikia, nes darbdaviui reikia geriausio žmogaus darbui, ir tam yra skirtas biudžetas. Jie nesiruošia priimti prastesnio kandidato tik todėl, kad jis siūlosi dirbti už mažiau.

8. „Pridedu savo aukštojo mokslo diplomo išrašą, rekomendacijas ir mano paskutinio darbo įvertinimą“. Jeigu jūsų neprašo šių dalykų, jų nesiųskite. Pirmoje stadijoje darbdaviai nori pamatyti tik jūsų CV ir motyvacinį laišką – neapkraukite jų nereikalingais ir neprašytais dokumentais. Palaukite, kol pereisite į kitą etapą, ir potencialus darbdavys pats paprašys daugiau informacijos.

9. „Prašau su manimi susisiekti, jeigu jus domina mano CV“. Didžiai žmogiškųjų išteklių vadybininkų nuostabai, kartais ieškantys darbo rašo laišką ir neprideda savo gyvenimo aprašymo. Įsisąmoninkite – jeigu rašote įmonei dėl potencialaus darbo, privalote pridėti ir CV. Tai – pirmas dalykas, ką norės pamatyti darbdavys, ir tada jis nuspręs, ar norės susitikti su jumis.

10. „Man tikrai reikia šio darbo“. Galbūt žmogiškųjų išteklių vadybininkai ir pajus jums gailestį, tačiau tai nepadės jums gauti darbo. Motyvaciniame laiške turite pabrėžti, kodėl jūs esate pranašesnis už kitus kandidatus, o ne tai, kaip mirtinai jums reikia darbo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“