„Maxima Latvija“ atstovai neabejoja, kad daugumos žuvusiųjų šeimos su bendrovės sąlygomis sutiks, tačiau Aliona Burbe, per tragediją netekusi vyro, teigia, kad siūloma suma neadekvati. Moters šeimoje – dešimt asmenų, be to, A.Burbe piktinasi, kad bendrovės siūlomame susitarime yra punktas, su kuriuo ji negali sutikti.
„Jie taip ir pasakė – mes jums duodame pinigus, tačiau paprašysime apie mus nieko blogo nekalbėti. Čia kaip suprasti? Man 100 tūkst. į dantis įgrūdo ir turiu tylėti? Pas juos nėra tiek pinigų, kad užkimštų man gerklę. Juos laikau žudikais ir toliau juos tokiais laikysiu. Jie, žinoma, ne vieni“, – piktinosi moteris.
Jeigu A.Burbe sutiktų su siūloma 100 tūkst. Eur suma, ji būtų priversta atsisakyti paduoto 500 tūkst. Eur dydžio ieškinio prieš „Maxima Latvija“.
Bendrovės atstovai teigia, kad susitarimų su nukentėjusiomis šeimomis sąlygos griežtai konfidencialios. Tačiau punktas, panašus į tą, apie kurį šneka A.Burbe, ten yra.
„Šis punktas sutartyje yra kaip geros valios gestas, kad abi pusės, pasirašiusios sutartį, įsipareigoja susilaikyti nuo neigiamų nuomonių. Tačiau šiame punkte nenurodytos jokios sankcijos“, – paaiškino „Maxima Latvija“ atstovas Ivarsas Svilansas, jis pridūrė, kad prašoma susilaikyti nuo neigiamų nuomonių apie patį sutarimą, tačiau ne apie pačią bendrovę.
Įmonės atstovai tikina, kad dauguma sutiks atsisakyti finansinių pretenzijų bendrovei, o kai kurie pasirašiusieji paliaubas jau gavo pinigus.
Sutikti su „Maxima Latvija“ pasiūlymu skatina ir šalies Aukščiausiojo teismo publikuota statistika. Teigiama, kad didžiausia moralinė kompensacija, kuri Latvijoje kada nors buvo išmokėta, siekia 70 tūkst. Eur.