J.Jasiukevičius kilęs iš daugiavaikės, 11 vaikų šeimos. Kaip pats juokiasi, buvo trečias brolis nuo galo.
„Mano auklėjimu tėvai mažai užsiėmė. Jie dirbo, o mane auklėjo vyresnės seserys. Duodavo velnių, gąsdindavo“, – 15min pasakojo vyras.
Baigęs profesinę mokyklą Juozas įstojo į Kauno akademiją, kur įgijo veterinarijos gydytojo specialybę.
„Abu tėvai, du broliai – veterinarijos gydytojai. Važiuodavau su mama ar tėveliu gydyti, man patiko ta specialybė. Tais laikais ši specialybė buvo reikalinga, gerbiama ir prestižinė. Ji ir dabar yra tokia, bet tuomet buvo daug gyvulių. O dabar kitos sąlygos, daugiausiai gydo kates ir šunis, o mes mokėmės kiaules, karves ir arklius. Į kates ir šunis nerimtai žiūrėjome“, – sakė jis.
Išbandė įvairių veiklų
Po armijos, 1986 metais, vyras grįžo į Širvintas, kur įsidarbino fermos vedėju, sėklintoju ir veterinarijos gydytoju. Beje, tose pačiose patalpose dabar įkurta ir jo valdoma bendrovė.
„Po to pradėjo viskas braškėti, vyko kolūkių privatizacija ir nebuvo kas veikti. Labai liūdna buvo, karves visi pardavė, darbo nebeliko“, – aiškino jis.
Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, J.Jasiukevičius išbandė įvairias veiklas – ir baldus restauravo, ir daržoves augino.
„Veterinarijos gydytojo kaip tokio nereikėjo. Veterinarijos gydytojas buvo kaip privatus gaisrininkas. Pakviečia vieną, du kartus vasarą, nebuvo galima iš to pragyventi“, – pasakojo pašnekovas.
Tačiau, supratęs, kaip pats sako, kad be „šūdo ir kraujo“ negali, grįžo prie jam įprastos veiklos. Įsigijęs buvusios fermos, kurioje anksčiau ir dirbo, patalpas, vyras pradėjo įrenginėti mėsos perdirbimo cechą.
Teko keisti verslo modelį
Tiesa, prieš maždaug dešimtmetį vyrui teko kardinaliai pakeisti veiklos modelį. Iki tol pagrindiniai gaminiai būdavo pusgaminiai, ypač faršas, kurį tiekdavo didmenininkams, tačiau, J.Jasiukevičiaus teigimu, ši veikla buvo nuostolinga.
„Matėme, kad tas faršas būtų nuskandinęs. Su faršu turėjome daug konkurentų. Pavyzdžiui, iš Lenkijos. Iš mūsų pirkusi įmonė daro konkursus ir tie, kurie pasiūlo pigiau – iš jų ir ima“, – tikino jis.
Be to, anot vyro, šiuo metu žmonės nori sveikai gyventi, atidžiai skaito etiketes, todėl teko prisitaikyti. Pavyzdžiui, įmonė stengiasi visą produkciją gaminti kuo natūraliau.
„Reagavome ne tik į visuomenės pokyčius, bet ir į savo finansinę situaciją. Reikia kažką prarasti, kad atrastum kažką naujo“, – sakė J.Jasiukevičius.
Šiuo metu įmonė gamina šalto, karšto rūkymo, vytintą mėsos produkciją, taip pat tiekia kebabų mėsą.
Tiesa, J.Jasiukevičius tikino, jog šiam pokyčiui prireikė gana daug pinigų, kuriuos teko skolintis net iš darbuotojų vaikų
„Verslas – kaip kazino. Įklimpsti ir negali išeiti. Nors ir nesiseka ar blogai sekasi“, – įsitikinęs jis.
Taip pat anksčiau vyras turėjo septynias parduotuves „ant ratų“ ir vieną prie pat gamyklos, tačiau prieš porą metų jas panaikino.
„Pradėjome brangesnius, aukštesnės perkamosios galios produktus gaminti ir tapo nepelninga“, – aiškino verslininkas.
Paklaustas, ar planuoja plėtrą, J.Jasiukevičius nedaugžodžiavo.
„Kol dirbsime, plėsimės, žiūrėsim, galvosime“, – 15min tikino jis.