Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

17 etiketo darbo vietoje taisyklių, kurių privalu laikytis

Viena iš didžiausių klaidų, kurią galite padaryti per savo karjerą – nesuvokti tam tikrų etikos kodeksų ir taisyklių, kurių privalu laikytis biure, reikšmės. Kaip rašo „Business Insider“, jeigu nebūsite atsargūs, galite paprasčiausiai netekti daug galimybių, nes kitų tikrai nesužavės profesionalumo trūkumas.
Nepriimkite asmeninių skambučių prie darbo stalo
Nepriimkite asmeninių skambučių prie darbo stalo / 123rf nuotr.
Temos: 2 Etiketas Darbas

Ekspertai pataria įsidėmėti 17 taisyklių, kurių privalu laikytis darbo vietoje:

1. Nepertraukinėkite savo bendradarbių. Tai ne tik nepagarbu, tačiau ir rodo, kad jūsų socialiniai gebėjimai yra labai prasti.

2. Liaukitės plepėti su kolegomis. Žinoma, yra puiku geriau pažinti bendradarbius, tačiau kai jie arba jūs patys atidėliojat savo darbus tam, kad galėtumėte pasikalbėti – žinokite, kad laikas liautis.

3. Netriukšmaukite. Tai ne tik nemandagu, bet ir ir įkyru. Elkitės tyliai, neblaškykite kitų ir taip nepažeisite bendradarbių asmeninės erdvės.

4. Nevalgykite smirdinčio maisto. Tikriausiai suprantate, kad ne visiems gali patikti uostyti žuvį ar kopūstų sriubą – itin kvapingą maistą pasilikite vakarienei namuose. 

5. Nerašykite laišku naudodami slengą arba santrumpas. Bet kuris elektroninis laiškas turi būti rašomas formaliai – nepamirškite, kad jie gali būti saugomi kompanijos duombazėje metų metais.

6. Neprisiimkite visos garbės dėl nuveiktų darbų tik sau. Nepripažindami kolegų darbo susigadinsite reputaciją – kiti manys, kad esate ne komandos žaidėjas, o savanaudis, kuriam rūpi tik darbo paaukštinimas.

7. Kvėpinkitės labai saikingai. Aštrus ar intensyvus kito žmogaus kvepalų kvapas gali erzinti kolegas, o kai kurie gali net būti alergiški, tad žinokite saiką.

8. Apranga biure turėtų išlikti konservatyvi. Žinoma, darbo aplinkai liberalėjant nebereikia į visus darbus vaikščioti su kostiumu, tačiau džinsus dėvėkite tik pažinę įmonę.

9. Pritildykite arba išjunkite mobiliojo telefono garsą. Skambanti muzika gali erzinti ir trukdyti kitiems, ypač jeigu jūs telefoną palikote ant stalo ir pats išėjote.

10. Palaikykite tvarką. Išsiplaukite puodelį, išsimeskite šiukšles, jeigu atsinešate maistą į darbą, nelaukite kol jis suges bendrame šaldytuve – suvalgykite arba išmeskite. Būkite švarūs ir tvarkingi.

11. Pernelyg nesileiskite į asmeniškumus. Didelis atviravimas apie asmeninį gyvenimą ne tik žudo produktyvumą, bet per daug atskleidę apie save tapsite pažeidžiami, o tai nėra gerai versle.

12. Būkite punktualūs. Tai daug ką pasako apie jūsų vertybes – jeigu nuolat vėluojate į darbą, darbus atliekate vėliau nei reikia, tai siunčiate žinutę darbdaviui, kad jums paprasčiausiai nusispjaut.

13. Nepriimkite asmeninių skambučių prie darbo stalo. Jeigu tikrai reikia, tai nieko tokio retkarčiais atsakyti į asmeninį skambutį prie darbo stalo, tačiau kalbėkite trumpai ir netrukdykite aplinkiniams.

14. Darganotu oru persiaukite batus arba juos gerai nuvalykite. Atėjus iš lauko batai gali atrodyti nereprezentatyviai, o darbo vietoje labai svarbu išlaikyti profesionalų įvaizdį.

15. Galite išsipūsti nosį prie stalo, tačiau tik jeigu tai būtina. Jeigu jums pasireiškia alergijos arba į nosį purškiate vaistų – tą darykite tualete.

16. Nežaiskite su plaukais. Jeigu negalite atsikratyti šito įpročio, paprasčiausiai susiriškite plaukus. Taip pat prie stalo nesišukuokite ir nesitaisykite makiažo.

17. Neikite į darbą, jeigu rimtai sergate. Auksinė taisyklė – jeigu sergate užkrečiama liga, likite namuose. Tačiau jeigu jūs tik šiek tiek šniurkščiojate, pasirodykite darbe – jeigu kaskart imsite laisvadienį, kai nesijausite visiškai gerai, sudarysite blogą įspūdį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos