2023 metų pabaigoje „Teltonika“ su partneriais iš Taivano Pramonės technologijų tyrimų instituto (ITRI) užbaigė pirmąjį technologinio bendradarbiavimo etapą. Pradėjus antrąjį etapą, iki 2025 metų pabaigos planuojama suprojektuoti naujas gamyklas ir gauti statybų leidimus.
„Nuosekliai įgyvendiname technologinio bendradarbiavimo sutartyje numatytus tris etapus. Pirmieji metai buvo skirti atlikti galimybių studiją – jos metu visapusiškai išnagrinėjome mūsų galimybes imtis puslaidininkių lustų projektavimo, gamybos, surinkimo ir testavimo bei galios modulių gamybos.
Šiuo metu ruošiamės puslaidininkių lustų gamyklų projektavimui. Tai yra kompleksinė užduotis, apimanti daugybę įvairių technologinių, inžinerinių ir aplinkosauginių procesų, todėl ieškome beveik poros dešimčių naujų darbuotojų, kurie mūsų komandą papildytų reikiamomis kompetencijomis“, – teigia bendrovės „Teltonika IoT Group“ viceprezidentas inovacijoms ir verslo plėtrai Ernestas Zdaniauskis.
„Teltonika“ jau paskelbė pirmąsias atrankas į naujas pozicijas, siūlomas atlyginimas. Šiuo metu įmonių grupė aktyviai ieško lustų gamybos ir surinkimo proceso inžinierių, gamyklų infrastruktūros inžinierių, pirkimų, aplinkosaugos inžinierių, galios tranzistorių, galios modulių bei SiP (angl. system in package) projektuotojų, dažnio keitiklių produktų vystymo projekto vadovo.
Ruošdamasi puslaidininkių lustų gamyklų projektavimui, „Teltonika“ įdarbins 17 naujų darbuotojų, kurių vidutinis mėnesio darbo užmokestis sieks apie 4170-6670 eurų neatskaičius mokesčių.
„Teltonika“ kviečia prisijungti tiek Lietuvos specialistus, tiek užsienyje dirbančius lietuvius grįžti į gimtinę, skatina kandidatuoti ir kitų valstybių specialistus, turinčius darbo patirties puslaidininkių lustų srityje. Siekiant sėkmingai vystyti puslaidininkių lustų projektus Lietuvoje, partnerių sukurtų technologijų ir reikiamų kompetencijų įgijimui darbuotojai pagal poreikį vyks į Taivaną mokytis iš šios pramonės ekspertų.
„Teltonika“ kviečia prisijungti tiek Lietuvos specialistus, tiek užsienyje dirbančius lietuvius grįžti į gimtinę.
„Rengiant detaliuosius gamyklų planus reikės toliau glaudžiai bendradarbiauti tiek su technologijų tiekėju ITRI, tiek su išoriniais partneriais siekiant įsisavinti licencijuojamas technologijas ir suplanuoti gamybos linijas bei visą reikiamą infrastruktūrą. Ieškome gana skirtingų pareigybių specialistų, kurie bus atsakingi už įvairias sritis, tačiau visų jų galutinis tikslas bus panašus – savo žiniomis ir darbais prisidėti prie to, kad Lietuvoje veiktų puslaidininkių lustų gamybos pramonė.
Todėl tikimės, kad prie mūsų prisijungs motyvuoti kolegos, norintys prisidėti prie išskirtinių projektų ir kurie iššūkius vertina kaip naujas galimybes“, – teigia „Teltonikos“ puslaidininkių lustų projektams vadovaujantis E.Zdaniauskis.
„Teltonikos“ įmonių grupė Vilniuje planuoja vystyti tokias naujas veiklas kaip puslaidininkių lustų projektavimas, puslaidininkių lustų gamyba, puslaidininkių lustų surinkimas ir testavimas bei galios modulių gamyba. Tinkamai įgyvendinus bendradarbiavimo sutartį su ITRI, bus sukurta apie 2000 naujų darbo vietų puslaidininkių lustų specialistams.
Per ateinančius 1,5-2 metus bus parengti detalieji technologijų projektai ir gauti statybos leidimai, o puslaidininkių lustų pramonei reikiamų gamyklų pastatymas bei gamybos įrenginių sumontavimas ir paleidimas gali dar užtrukti apie 2 metus. Pagal tarp „Teltonikos“ ir ITRI sudarytą technologinio bendradarbiavimo sutartį, puslaidininkių lustų projektus Lietuvoje planuojama įgyvendinti iki 2027 metų pabaigos.
Puslaidininkių lustų pramonei skirtas gamyklų kompleksas bus pastatytas „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke Liepkalnyje, kur planuojama, kad per penkmetį keliais etapais iškils apie 10 naujų gamybinės ir administracinės paskirties pastatų.
„Teltonikos“ įmonių grupė technologijų parke šiemet pastatys dvi naujas gamyklas – moderniausią Europoje spausdintinio montažo plokščių gamyklą ir naują elektronikos surinkimo gamyklą, kurios veikti pradės 2025 m. pradžioje. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parką per 10 metų sieks apie 3,7 mlrd. eurų, čia planuojama įdarbinti apie 6 tūkst. darbuotojų.