Ant senosios Babrungo upės vagos pastatytas Ramanauskų šeimos viešbutis duris atvėrė 2021 metais. Vienu metu jame gali ilsėtis 54 žmonės.
„Anksčiau čia stovėjo pirmoji Plungės elektrinė. Taip pat čia veikė laikraščio redakcija. Įsigijome pastatą 2019 metais iš „Respublikos leidinių grupės“. Jis buvo dviejų aukštų. Įrengėme trečiąjį, pristatėme restorano zoną“, – pradžią nupasakojo J.Ramanauskas.
Plungės istorija neatsiejama nuo Oginskių pavardės. Kunigaikštis Mykolas Oginskis XIX a. įsigijęs dvarą kartu su miesteliu, pavertė jį kultūros, švietimo, inovatyvių reformų lopšiu ir išgarsino apylinkėse.
Oginskio dvaro rūmai ir šalia plytintis parkas – didžiausia miesto puošmena, kasmet sutraukianti gausybę lankytojų, tad keista, jog iki šiol Plungėje nestovi M.Oginskio skulptūra.
Galbūt paminklą gali atstoti viešbutis? Ramanauskai ilgai nesvarstė, koks bus jų verslo kūdikio, iškilusio dvaro rūmų parko pašonėje, pavadinimas – pakrikštijo jį „Oginski Hotel“, taip atiduodami pagarbą buvusiam miesto patronui ir jo nuveiktiems darbams.
Čia net interjere dominuojančios spalvos parinktos atsižvelgus į Oginskių šeimos istorines nuotraukas, tuomet vyravusią stilistiką bei simboliką.
„Turime minčių vykdyti verslo plėtrą į Baltijos šalis, tad tarptautinio pavadinimo reikėjo ir dėl to“, – paaiškino Juozas.
Stebina užimtumo procentu
Mums bekalbant, J.Ramanauskas pademonstravo neseniai laimėtą nominaciją – šeimos viešbutis buvo pripažintas 2023 metų sėkmingiausia apgyvendinimo paslaugas teikiančia įstaiga Lietuvoje.
„Valstybės duomenų agentūra nustebo, pamatęs skaičius – pas mus užimtumas siekia 84 proc. Daug verslo klientų, nes pramonės Plungėje daug. Jie apsistoja darbo dienomis, turistai renkasi savaitgalius, tad srautai taip ir pasiskirsto.
Ko mes neturime, ką turi didmiesčiuose? Spūsčių neturime – tik to. Net dažniau nei didmiesčių gyventojai lankomės spektakliuose“, – šyptelėjo Juozas.
Netrukus šį viešbutį atrado ir pajūrio lankytojai.
Pas mus užimtumas siekia 84 proc.
„Susiformavo tokia tendencija, kad lietuviai rezervuoja kambarį 7-10 dienų. Miega čia, dienai visai išvažiuoja. Sako, kam į tą Palangą brautis, juk iki jūros nuo Plungės – pusvalandis kelio, – paaiškino viešbučio įkūrėjas. – Išsiskiriame dar ir tuo, kad gavę pastabą, iškart reaguojame. Daugiausiai problemų kyla su tais svečiais, kurie nori apsistoti kartu su augintiniais. Būna, kad atvyksta nerezervavę ir negalime priimti. Turime vieną kambarį, kuriame nėra kiliminės dangos. Tik jame su augintiniu galima apsistoti, juk yra alergiškų žmonių“.