„Aš pakviečiau didžiuosius prekybos tinklus savanoriškai apriboti asortimentą. Tam, kad sumažintume pirkėjų srautą“, – žurnalistams Seime sakė ministrė.
Anot jos, prekybos tinklai galėtų veikti kaip užsienyje, kai nebūtinų prekių skyriai yra užtveriami.
Aš manau, kad visada geriau apsiriboti savanoriškai, nei laukti, kol kas nors nuleis iš viršaus.
Diskusijos apie prekybos tinklų darbą kilo naujajai Vyriausybei sugriežtinus karantiną, kai dauguma parduotuvių buvo priverstos užsidaryti.
Dalis uždaryto sektoriaus atstovų kritikavo valdžią, kad toks sprendimas iškraipo konkurenciją, nes prekybos tinklai prekiauja ne tik maistu, bet ir kalėdinėmis dovanomis, kosmetika, žaislais bei kitomis prekėmis.
Raginimas gali virsti nurodymu
A.Armonaitė tvirtino, kad prekybos tinklai į raginimą reagavo įvairiai, bet tvirtino ir taip pastebėję sumažėjusius pirkėjų srautus.
Vis dėlto ji sakė, kad epidemiologinei situacijai negerėjant, rekomendacija gali virsti privalomais nurodymais.
„Aš manau, kad visada geriau apsiriboti savanoriškai, nei laukti, kol kas nors nuleis iš viršaus“, – teigė ekonomikos ministrė.
Politikė taip pat tvirtino, kad asmeniškai atliko „slapto pirkėjo testą“ ir apsilankė parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla nėra prekyba maisto produktais, tačiau jos, atidariusios tokius skyrius, bando tęsti darbą.
„Daugiausiai ten prekiaujama maistu. Nepasirodė, kad yra piktnaudžiaujama – lentų nusipirkti neišeina“, – juokėsi A.Armonaitė.
Kalėdinius papuošimus užtvėrė
Tačiau dar trečiadienį šalia šokoladukų, pieno produktų ar makaronų lentynose buvo matomos ir keptuvės, puodai, rogutės ar kalėdiniai papuošimai.
Tiesa, ketvirtadienį apsilankius „Depo“ parduotuvėje galima pamatyti, kad kalėdiniai papuošimai jau aptverti.
Vyriausybė numato, kad sugriežtinti karantino apribojimai tęsis iki sausio pabaigos.