„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 01 11 /11:26

A.Armonaitė: „Teltonika“ ir Taivano institutas sutartį dėl lustų pasirašys kitą savaitę

Lietuvos daiktų interneto prietaisų gamybos grupė „Teltonika IoT Group“ kitą savaitę su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu turėtų pasirašyti susitarimą dėl puslaidininkių lustų technologijų perdavimo, patvirtino ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Molėtuose atidarytas „Teltonikos“ technologijų centras
Molėtuose atidarytas „Teltonikos“ technologijų centras / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Mano darbotvarkė jau kitą savaitę yra oficialiai suplanuota, kad „Teltonika“ jau turėtų paskelbti ir oficialiai pasirašyti susitarimą. Negaliu detalizuoti laiko, kada tas bus paskelbta ir tą žinoti. „Teltonika“, „Litilit“, yra daugiau kompanijų, kurios jau yra labai arti susitarimo“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė A.Armonaitė.

„Teltonikos“ grupės atstovas žiniasklaidai Tadas Markevičius BNS pranešė, kad bendrovė sutartį su partneriais iš Taivano pasirašys sausio 18-ąją Vilniuje.

„Tokių kompanijų, kurios yra medicinos srityje, tas mastas jau plečiasi, lazeriai yra tai, kas yra labai įdomu taivaniečiams, biotechnologijos yra viena iš Lietuvos vizitinių kortelių ir čia kompanijos irgi yra labai arti susitarimo“, – pridūrė A.Armonaitė.

Apie pirmąją į Vidurio ir Rytų Europą orientuoto Taivano investicijų fondo 3,5 mln. eurų investiciją į Lietuvos lazerių technologijas vystantį startuolį „Litilit“ paskelbta pernai lapkritį.

Lietuvos ministrė šalies verslo pasiekimu vadina tai, kad didžiausias puslaidininkių gamintojas Taivanas keisis žiniomis su „Teltonika“.

„Tai yra Lietuvos ir Lietuvos kompanijų pasiekimas, kad Lietuvoje pradedama 21-ojo amžiaus aukso industrija – tai yra puslaidininkių pramonė – ir „Teltonika“ į tai investavo jau kurį laiką ir turėjo konkrečius verslo planus ir mes labai džiaugiamės, kad didžiausias lustų gamintojas pasaulyje Taivanas rado bendradarbiavimo galimybių su „Teltonika“ ir tas susitarimas yra gana arti tikslo“, – kalbėjo A.Armonaitė.

Ministrės teigimu, Lietuva bet kokiu atveju siektų įsitvirtinti puslaidininkių pramonėje, tačiau su Taivano žiniomis tai gali padaryti greičiau.

„Tai mums padės ir žiniomis, ir technologine prasme toliau eiti į priekį net sparčiau, tačiau Lietuva eitų šiuo keliu bet kuriuo atveju, džiaugiamės, kad tai bus galima padaryti sparčiau su partneryste su Taivanu“, – sakė A.Armonaitė.

Vilniuje viešinti Taivano skaitmeninių reikalų ministrė Audrey Tang sako, kad vertinant galimas investicijas Lietuvoje svarstoma ne viena sritis – nuo aukštųjų technologijų iki skaitmeninių paslaugų.

„Girdėjau, kad šiuo metu vertinama daugybė atvejų, nuo aukštųjų technologijų iki biomedicinos, IT sektoriaus, skaitmeninių paslaugų“, – trečiadienį žurnalistams sakė A.Tang.

Anot jos, būtina gerinti abiejų šalių dokumentų suderinamumą skaitmeninėje erdvėje, kibernetinio saugumo požiūriu.

„Atliekant šias investicijas, paskolas ir kitus susitarimus, atrandame sričių, kurias galbūt reikia koreguoti skaitmeninių parašų ir kibernetinio saugumo požiūriu, nes vis dar negalime mėgautis tokia pat sklandžia verslo sandorių sistema, kokia jau dabar naudojasi mūsų privataus sektoriaus bendruomenė šalies viduje“, – sakė A.Tang.

Kaip skelbta anksčiau, Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutas ir „Teltonika“ žada pasirašyti 2,5 metų trukmės susitarimą dėl puslaidininkių lustų technologijų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija gruodį pasirašė sutartį su „Teltonikos“ grupe, kur iki 2029 metų sostinėje šalia Liepkalnio gatvės 14-kos hektarų teritorijoje įsikurs „Teltonika High-Tech Hill“ antro etapo technologijų parkas. Bendrovė čia investuos 96 mln. eurų ir sukurs 700 darbo vietų.

„Teltonikos“ įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys BNS anksčiau sakė, kad projektas bus įgyvendinamas kartu su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu.

Pasak A.Paukščio, planuojami keturi bendri su Taivanu projektai, o pastarasis, be žinių, turėtų prisidėti ir įranga, technologijomis. Anot jo, bendradarbiaujant su taivaniečiais būtų galima gaminti ne tik lustus, bet ir naujas medžiagas elektromobiliams, atsinaujinančiai energetikai ir kitoms ateities technologijomis.

Liepkalnyje bus įrengtos inovacijų laboratorijos, mokymo ir gamybos erdvės. Numatoma, kad apie 95 proc. produkcijos bus eksportuojama.

Taivaniečių atstovybės Lietuvoje vadovas Ericas Huangas pernai lapkritį teigė, jog Lietuvos ir Taivano vyriausybėms pasiekus susitarimą Taivano institutas bendradarbiaus su „Teltonika IoT Group“ ir projektui skirs didžiąją dalį iš daugiau nei 10 mln. eurų biudžeto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų