„Agrokoncernas“ dar pirmosiomis karo dienomis pranešė nutraukiantis verslo santykius su Rusija. Vis dėlto dalis ryšių išliko nemenkos skolos pavidalu. Neseniai Registrų centrui pateiktuose finansinės atskaitomybės dokumentuose R.Karbauskio verslas nurodo, kad yra skolingas daugiau nei 6 mln. eurų „tiekėjui, kuriam 2022 metais buvo pritaikytos tarptautinės sankcijos“.
Susisiekus su „Agrokoncerno“ direktoriumi Edgaru Šakiu, jis patvirtino, kad tokia skola yra, ir patikino, kad ji susidarė dar iki karo.
„Iki karo turėjom įsiskolinimą. (...) Turėjom kreditavimą keletui mėnesių. Prasidėjo karas, pasakėm „stop, mes su jumis nedirbam“, ir taip pasiliko viskas. Atėjo laikas mokėti – sankcijos. Ir nebemokam“, – „Sienai“ teigė E.Šakys.
Pašnekovas patikino, kad kroviniai, už kuriuos liko nesumokėta, „Agrokoncernui“ pristatyti dar iki Rusijos invazijos. „Taip. Yra tikrinta – ir FNTT tikrino, ir visi kiti. Čia jokio kriminalo nėra“, – sakė E.Šakys.
Paprašytas patikslinti, kokiam Rusijos tiekėjui „Agrokoncernas“ liko skolingas, pašnekovas teigė nesąs tikras, ar gali atskleisti tokią informaciją. „Nežinau, ar turiu teisę, nes šiaip sutartys yra konfidencialios. Turėčiau tartis su juristais – ar galima šnekėti, ar negalima“, – sakė „Agrokoncerno“ vadovas.
E.Šakys tik patvirtino, kad minėtas tiekėjas – ne koncernas „PhosAgro“, apie kurio prekybą su „Agrokoncernu“ informacija į viešumą pateko prieš keletą metų. Paklaustas, kokia dabar yra situacija su milijonine skola, pašnekovas teigė, jog šiuo metu „Agrokoncernas“ su neįvardintu tiekėju atsiskaityti negali.
„Mes ir laukiam, kol kažkas pasikeis, gausim leidimus. Kreipėmės į FNTT išaiškinimo, gavom labai „apvalius“ atsakymus ir nevedam [pinigų], laukiam, kol bus nustatyta taip, kaip turi būti“, – sakė E.Šakys.
Anot jo, „Agrokoncernas“ ir toliau nepalaiko jokių santykių su Rusijos tiekėjais ir laikosi pozicijos, kad „negalima dirbti su tais, kurie kariauja“.