Devynios iš dešimties „Air France“ darbuotojus atstovaujančių profsąjungų išleido bendrą pranešimą, pasisakantį prieš B.Smitho paskyrimą. Pranešime profsąjungos piktinosi, kad „nuo 1933 metų prancūziška „Air France“ gali patekti į vadovo užsieniečio, kurio kandidatūrą palaiko konkurentas, rankas“.
Manoma, kad omenyje profsąjungos turi amerikiečių avialinijas „Delta Airlines“, kurioms priklauso 8,8 proc. „Air France-KLM“ grupės akcijų. Minėtoji avialinijų grupė buvo sukurta 2004 metais sujungus „Air France“ ir olandų KLM.
Profsąjungų pranešime taip pat pabrėžiama, kad naujajam įmonės generaliniam direktoriui reikia „gilių žinių... apie Prancūzijos socialinį modelį“.
„Air France-KLM“ naujo generalinio direktoriaus ieško nuo gegužės, kai darbuotojų streikų metu pasitraukė prancūzas Jeanas-Marcas Janaillacas.
Savo ruožtu B.Smithas yra „Air Canada“ administracijos direktorius, kuris vadovavo deryboms su pilotais ir skrydžių palydovais prieš įkuriant antrinę pigių skrydžių įmonę „Air Canada Rouge“.
Tokia patirtis gali pasirodyti labai reikalinga „Air France-KLM“, nes bendrovė šiemet skaudžiai nukentėjo nuo brangių ir skrydžių tvarkaraščius sujaukusių streikų.
Apie B.Smitho kandidatūros svarstymą paskelbė kairiųjų pažiūrų leidinys „Liberation“.
Šį mėnesį „Air France-KLM“ skaičiavo, kad 15 streiko dienų nuo vasario iki birželio įmonei kainavo 335 mln. eurų.