„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Amazon“, „Berkshire Hathaway“ ir „JPMorgan Chase“ stabdo bendros įmonės „Haven“ veiklą

„Amazon“, „Berkshire Hathaway“ ir „JPMorgan“ nusprendė išformuoti bendrą įmonę „Haven“, įkurtą siekiant sumažinti sveikatos priežiūros išlaidas trijų bendrovių darbuotojams, praėjus vos trejiems metams nuo veiklos pradžios.
Jeffas Bezosas, Warrenas Buffettas, Jamie Dimonas
Jeffas Bezosas, Warrenas Buffettas, Jamie Dimonas / „Scanpix“/„Imago images“/„Reuters“ nuotr.

Pirmadienį išplatintas pranešimas reiškia, kad trys didžiosios JAV bendrovės pripažino pralaimėjimą mėginant spręsti vieną iš nemaloniausių ir opiausių problemų darbdaviams ir darbuotojams didžiausioje pasaulio ekonomikoje.

„Haven“ savo tinklalapyje nurodė, kad įmonė baigs veiklą vasario pabaigoje, nors visos trys bendrovės planuoja „toliau neoficialiai bendradarbiauti kuriant programas, pritaikytas specifiniams jų darbuotojų poreikiams tenkinti“.

Bendrovė sprendimo nedetalizavo ir neatsakė į prašymą pakomentuoti, tačiau „JPMorgan Chase“ generalinis direktorius Jamie Dimonas teigė, kad bendrosios įmonės veikla davė ir naudos.

„Didžiuojamės pažanga, kurią „Haven“ padarė ieškodama įvairiausių sveikatos priežiūros sprendimų, įskaitant bandomąsias mūsų įmonės programas, skirtas užtikrinti, kad pirminė sveikatos priežiūra būtų lengviau prieinama, o draudimo išmokos būtų lengviau suprantamos ir naudojamos“, – sakoma darbuotojams skirtame pranešime.

Jeffo Bezoso „Amazon“, Warreno Buffetto „Berkshire Hathaway“ ir finansų milžinė „JPMorgan Chase“ 2018 metų sausio mėnesį paskelbė ketinimus įkurti pelno nesiekiančią sveikatos priežiūros bendrovę, kad „JAV darbuotojams ir jų šeimoms būtų teikiama supaprastinta, kokybiška ir skaidri sveikatos priežiūra už prieinamą kainą“.

Trys bendrovės siekė pakeisti sveikatos priežiūros sistemą, kaip kad „Amazon“ įnešė pokyčių į mažmeninę prekybą, naudodamos savo bendrus duomenis, technologijas, perkamąją galią ir klientų kontaktus, kad pagerintų paslaugų teikimą ir sumažintų išlaidas.

Bendrovės nenurodė, kiek žmonių galėjo naudotis naująja programa, tačiau šaltinis naujienų agentūrai AFP teigė, kad tokių darbuotojų ir jų išlaikytinių skaičius galėjo siekti milijoną visoje šalyje.

JAV yra vienintelė didžioji pasaulio ekonomika, kuri savo piliečiams neteikia visuotinio sveikatos apsaugos draudimo, o sveikatos priežiūros išlaidos šalyje didėja ne vieną dešimtmetį. 2019 metais jos sudarė 17,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), teigia organizacija „Centers for Medicare & Medicaid Services“.

Maždaug pusė amerikiečių gauna sveikatos draudimą per darbdavius, o likusieji priklausomi nuo vyriausybės pagalbos arba neturi draudimo, rodo „Kaiser Family Foundation“ duomenys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“