N.Udrėnas pareiškė, kad būtina viešojo sektoriaus reforma, „didinanti jo efektyvumą ir kokybę, ypač turint mintyje, kad yra sunkiau išlaikyti tą pačią infrastruktūrą ir institucijas, kai per 20 m. gyventojų sumažėjo 20%“.
Lyg nuspėjusi svarbiausią Lietuvos iššūkį, amerikiečių nevyriausybinė organizacija TOCICO, kitą savaitę Vilniuje rengia Tarptautinę viešojo sektoriaus efektyvumo konferenciją. Joje efektyviausios pasaulio organizacijos pristatys, kaip jos sugebėjo ženkliai padidinti veiklos efektyvumą sumažėjus finansavimui. Pasiteisinusius vadybos sprendimus apie tai, kaip “su mažiau nuveikti daugiau” Vilniuje pristatys net 15 įvairių įstaigų vadovų ir ekspertų iš JAV, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Jungtinių Arabų Emyratų, Vokietijos, Švedijos, Pietų Afrikos Respublikos.
Pasaulinės viešojo sektoriaus žvaigždės dalinsis patirtimi apie įspūdingiausius rezultatus, kokių pavyko pasiekti valdiškose įstaigose pastaraisiais metais: ženkliai sutrumpintas eilės ligoninėse, įspūdingai pagreitintą bylų nagrinėjimą teismuose, paspartintus leidimų išdavimo terminus, žymiai greičiau įgyvendintus infrastruktūrinius projektus, sutaupytas milijonines mokesčių mokėtojų lėšas.
Į Vilnių atvyks Jutos valstijos Biudžeto ir Planavimo departamento vadovai – generalinė direktorė Kristen Cox ir jos pavaduotojas Gregas Gardneris. Šie pareigūnai 2011 m. buvo oficialiai pripažinti efektyviausiai valdomos JAV institucijos vadovais. Vilniuje susirinkusiems ES viešojo sektoriaus lyderiams jie pristatys visose Jutos valstijos įstaigose taikomą vieningą rodiklių sistemą, skirtą matuoti ir padėti įstaigoms pasiekti valstijos gubernatoriaus iškeltą tikslą – per ketverius jo kadencijos metus pagerinti visų gubernatoriui pavaldžių įstaigų veiklą 25%.
15min.lt rašė, kad anksčiau šių asmenų vadovaujama JAV Jutos valstijos Darbo birža per sunkmetį turėjo atleisti net trečdalį darbuotojų, bet dėl to jos teikiamos viešosios paslaugos nesuprastėjo. Atvirkščiai – dabar ji savo klientus aptarnauja kur kas greičiau, metines veiklos išlaidas sumažino 18 mln. dolerių ir 2011-aisiais buvo paskelbta efektyviausia JAV darbo birža. Ir tai padaryta tik pertvarkius įstaigos veiklos procesus pagal šiuolaikinės vadybos metodiką TOC.
Renginio metu bus atskleista, kokiu būdu Izraelyje ir Jungtinėje Karalystėje buvo ženkliai paspartintas bylų nagrinėjimas teismuose. Apie tai, kaip paspartinti teisingumą, pasakos vienas iš Izraelio teismų reformos vykdytojų Shimeonas Passas, taip pat Kevinas Sadleris, Jos Didenybės Teismų ir tribunolų tarnybos Civilių, šeimos ir Tribonolų direktorius iš Jungtinės Karalystės. Šiai tarnybai pavaldžiuose 600 teismų pastaraisiais metais buvo įdiegta vadybos metodika LEAN, leidžianti naudojant mažesnius išteklius sukurti didesnę vertę.
Nyderlandų, Izraelio ir JAV efektyviausių ligoninių atstovai pasakos, kaip jiems pavyko sumažinti pacientų eiles ir hospitalizavimo trukmę bei pagerinti gydymo kokybę. Šioms ligoninėms pavyko sumažinti gydytojų darbo krūvį ir kartu užtikrinti pelningą valstybinių sveikatos priežiūros įstaigų veiklą.
Renginį, vyksiantį spalio 24-25 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ centre, organizuoja JAV veikianti nevyriausybinė organizacija TOCICO, vienijanti šiuolaikinių vadybos metodų ekspertus visame pasaulyje, padedama partnerių Lietuvoje. 15min.lt yra vienas renginio partnerių. Nuo 2003-ųjų metų TOCICO yra surengusi daugiau nei 20 tarptautinių konferencijų JAV, Indijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Europoje.
Renginys nėra finansuojamas ES fondų ar Lietuvos biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos apie renginį galite sužinoti čia: http://efk.lt