„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Analitikas: Vilkyškių pieninė galėtų parduoti Kelmės pieninę

Vienos didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių Vilkyškių pieninė, tiriančios galimybes parduoti dalį verslo, vadovas konkrečių planų kol kas neatskleidžia. Tuo metu analitikas svarsto, jog galėtų būti parduodama grupės valdoma Kelmės pieninė.
„Vilkyškių pieninė“
„Vilkyškių pieninė“ / Tauragės rajono savivaldybės nuotr.

„Mes visą laiką šitą darome (analizes – BNS), galbūt anksčiau buvo Lietuvos banko reikalavimai kiek mažesni, matom, kas darosi aplinkui, kiek atkreipiama dėmesio dėl nelaiku atskleistos informacijos, tai dėlto dabar tą ir pasisakėme. O tą (analizę – BNS) darome pastoviai 27 metus“, – BNS sakė įmonės vadovas Gintaras Bertašius.

Jis teigė įmonės planus išsamiau pakomentuosiantis pasibaigus pirmajam metų ketvirčiui.

„Yra užuomazgos idėjų, bet mes privalom tai pranešti. Ne iš meilės, bet iš reikalo, todėl nenorėčiau komentuoti, kol nėra visiškai konkrečių dalykų“, – sakė jis.

Vilkyškių pieninė praėjusią savaitę pranešė ieškanti strateginių alternatyvų ir analizuojanti galimybes parduoti arba atsisakyti dalies veiklų, arba įsigyti ir pradėti naujas veiklas. Tokį tyrimą ji žada padaryti per pirmąjį ketvirtį, o ją konsultuos advokatų kontora „Ellex Valiūnas“.

Tikėtina, kad sieks išgryninti veiklas

Banko SEB ekonomistas Tadas Povilauskas prognozuoja, jog Vilkyškių pieninė gali atsisakyti kažkurių produktų gamybos, kad galėtų finansuoti naujus projektus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Tadas Povilauskas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Tadas Povilauskas

„Nemanau kad pats akcininkas G.Bertašius norėtų trauktis iš verslo, priešingai, jis turi daug idėjų. Atsižvelgiant į tai, jog pastarieji dveji metai Vilkyškių pieninei nebuvo labai sėkmingi finansinių rezultatų prasme, ambicijų augti ir daryti naujus projektus yra“, – BNS sakė T.Povilauskas.

„Pinigų nelabai yra, bet norisi išsigryninti veiklas ir eiti prie perspektyvesnių pieno produktų gamybos. Tai gali būti ir noras atsisakyti tam tikros linijos“, – pridūrė jis.

Pasak T.Povilausko, tikėtina, kad įmonė galėtų atsisakyti Kelmės pieninės, kurioje gaminami švieži pieno produktai. Be jų, grupės įmonėse gaminami sūriai ir išrūgų produktai.

„Mano žvilgsnis, ko būtų galima atsikratyti, – šviežių produktų linijos, kas yra Kelmės pieninė, nes šitas sektorius turi mažiausiai augimo perspektyvų. Ten yra Baltijos šalių rinkos aptarnavimas ir viskas. Į eksporto rinkas Vilkyškių pieninė eina su fermentiniu sūriu, mocarela, išrūgų produktais“, – sakė T.Povilauskas.

Pasak jo, būtų logiška, jei gamyklą įsigytų viena didžiųjų Lietuvos pieno perdirbimo įmonių – „Pieno žvaigždės“, „Rokiškio sūris“ arba „Žemaitijos pienas“.

„Tai kad Lietuvos pieno rinkoje turi būti tam tikra konsolidacija, kalbama jau turbūt 20 metų, tai tokie procesai, kad Vilkyškių pieninė parduotų dalį verslo, būtų natūrali ilgalaikė proceso pasekmė“, – teigė ekonomistas.

Pieno rinka išlieka stabili

Pasak pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovo Egidijaus Simonio, situacija pieno rinkoje šiuo metu stabili ir tokia turėtų išlikti dar bent du mėnesius.

„Viskas yra stabilu, žaliavos kaina šiek tiek pakilo, tendencija išlieka ta pati, stambiems ūkiams kaina yra europinė arba net aukštesnė už ES vidurkį, o smulkiems ūkiams kaina mažesnė dėl didelių surinkimo kaštų ir žemesnių kokybinių ir sudėties pieno rodiklių“, – BNS sakė E.Simonis.

Egidijus Simonis
Egidijus Simonis

„Ir eksporto rinkose viskas kol kas stabilu, nes prekyba metų pradžioje visą laiką būna sulėtėjusi, o vėliau žiūrėsim, viskas priklauso nuo eksporto rinkos, nes 60 proc. produkcijos eksportuojame. Nuo to priklauso ir žaliavos kainos kitimas Lietuvoje“, – pridūrė jis.

T.Povilausko teigimu, pieno supirkimo kaina rudenį ir žiemą visada būna didesnė nei vasarą, tačiau metinis pokytis pajamų atžvilgiu ūkininkams prastesnis.

„Dabartinė kaina yra žemesnė negu prieš metus. Ūkininkams, kurie priduoda pieną, tai yra pajamų minusas per metus. Bet jeigu žiūrint (pieno sektoriaus – BNS) padėtį, kažkokių blogybių artimiausiu metu nenusimato“, – sakė T.Povilauskas.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina gruodį buvo 306 eurų už toną – 1,3 proc. didesnė nei lapkritį, o per metus ji sumenko 2,5 procento.

Vilkyškių pieninės grupėje yra pagrindinė bendrovė Vilkyškių pieninė ir jos antrinės įmonės „Modest“, Kelmės pieninė ir „Pieno logistika“. Konsoliduoti grupės pardavimai pernai augo 10 proc. iki 114,6 mln. eurų, o per tris ketvirčius ji patyrė 0,4 mln. eurų nuostolį.

2018 metais grupės pardavimai mažėjo 8,5 proc. iki 104,2 mln. eurų, ji patyrė 0,1 mln. eurų nuostolių.

G.Bertašius valdo 51 proc. Vilkyškių pieninės akcijų, dar 17 proc. priklauso „Multi Asset Selection Fund“, o smulkiesiems akcininkams – 32 procentai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs