„Pirmininkas sako, kad jis planuoja atsistatydinti 2019 metais. Planas galioja toliau“, – sakė atstovas spaudai.
Pirmadienio rytą BBC paskelbė, kad Jungtinės Karalystės finansų ministerija derasi su M. Carney dėl galimybės likti poste kurį laiką po šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES).
Tuo tarpu laikraštis „Evening Standard“ praėjusią savaitę rašė, kad finansų ministerija esą paprašė M.Carney likti poste iki 2020-ųjų – metus ilgiau, nei numato jo kadencija – kad būtų išlaikytas tęstinumas sprendžiant su „Brexit“ susijusias problemas. Šią informaciją paneigė pati finansų ministerija, kuri taip pat pabrėžė, jog per artimiausius porą mėnesių bus pradėtas M.Carney įpėdinio paieškų procesas.
Paklaustas, ar britų vyriausybė nori, kad M.Carney dar kurį laiką vadovautų centriniam bankui, J.Slackas tiesioginio atsakymo vengė.
„Ministrė pirmininkė mano, kad pirmininkas savo darbą atlieka gerai“, – miglotai kalbėjo atstovas spaudai.
M.Carney kadencija baigiasi 2019 metų birželio pabaigoje. Paprastai Jungtinės Karalystės finansų ministerija skelbimą apie atsilaisvinantį pinigų politikos vairininko postą publikuoja likus metams iki pirmininko pasitraukimo. Šįkart liepos mėnesį bankas nepaskelbė jokio pranešimo ir rinkos pradėjo svarstyti, ar M.Carney pasitraukimas bus atidėtas.
53 metų bankininkas iš Kanados centriniam Jungtinės Karalystės bankui vadovauja nuo 2013 metų liepos.
Paprastai Anglijos banko pirmininko kadencija trunka aštuonerius metus, bet 2012 metų rudenį finansų ministerija paskelbė, kad M. Carney planuoja dirbti tik penketą metų ir atsistatydinti 2018-ųjų birželį.
Tačiau 2016-aisiais dėl „Brexit“ M.Carney pažadėjo savo poste likti iki 2019-ųjų birželio pabaigos. Kuomet šių metų vasarą buvo paklaustas apie galimą šio termino pratęsimą, M.Carney atsakė tokios galimybės nesvarstąs.