Didžiuojasi autentiškumu
„Malūnas yra labai senas. Jis stovi apie 300 metų – gal daugiau, gal mažiau, tiksliai nėra žinoma. Bet tai vienintelis malūnas Lietuvoje, kuris yra tokio amžiaus ir dar autentiškai dirba“, – vos įžengus į malūno vidų ima pasakoti S.Sutkauskis.
Šis malūnas yra pripažintas technikos paveldo statiniu. O autentiškumas pabrėžiamas ir ant pakuočių, kuriose – malūno sumalti grūdai į miltus, sėlenas ar kruopas. Ant jų – lipdukai, kuriuose parašyta „Lietuvos tautinis paveldas“.
„Tai reiškia, kad tokiu būdu buvo malta daugiau nei prieš 100 metų. Mes išlaikome senas tradicijas“, – didžiuojasi malūnininkas.
Privalumas ne tik autentiškumas, bet ir natūralumas.
„Kaip tik šiandien man paskambino viena moteris ir sakė, kad mūsų miltus jau nuo seniai perka, bet nesupranta, kodėl jie po malimo galioja tik 2 mėnesius. Tai aš pasakiau, kad, jei nori, galiu chemijos pridėti, ir ji galės tuos miltus naudoti ilgiau. Bet tada ji sakė, kad ne ne, nereikia jokios chemijos, tegul būna natūralūs.
O parduotuvėse juk miltai galioja ilgiau, apie pusę metų, nes ten chemijos pridėta. Mes tai nededame“, – 15min aiškino S.Sutkauskis.
Kokia šio malūno istorija, kaip jame atsidūrė anksčiau statybomis užsiėmęs S.Sutkauskis ir kodėl jis produkciją parduoda tik gyventojams, bet ne įmonėms?