„Pagal kitų tirtų parametrų (cheminio deguonies suvartojimo, bendrojo azoto, bendrojo fosforo, naftos produktų, sunkiųjų metalų: vario, chromo, nikelio) jau gautus tyrimų rezultatus padidėjusi tarša į aplinką nebuvo užfiksuota. Neries vandens kokybės pokyčių žemiau paviršinių nuotekų išleistuvo taip pat kol kas nebuvo nustatyta“, – ketvirtadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).
„Išleistuve į Neries upę buvo nustatyti skendinčių medžiagų (nuotekose pakibusios mineralinių ar organinių medžiagų dalelės) didžiausios momentinės koncentracijos viršijimai (tyrimų rezultatas 103 mg/l, normatyvas – 50 mg/l)“, – pridūrė departamentas.
Pasak departamento, šiuo išleistuvu į Neries upę yra išleidžiamos paviršinės nuotekos ne tik nuo įmonės, bet ir nuo aplinkinių teritorijų, todėl šios taršos nereikėtų sieti vien su gaisru. Prie padidėjusios taršos galėjo prisidėti ir tarša nuo aplinkinių teritorijų.
Departamentas nurodė, kad tai yra pirminis situacijos vertinimas, laukiama prioritetinių ir prioritetinių pavojingųjų medžiagų, dalies sunkiųjų metalų tyrimų rezultatai, ekotoksiškumo įvertinimo.
„Galutines išvadas apie į aplinką patekusius teršalus departamentas galės pateikti tik turėdamas ir kompleksiškai įvertinęs visus tyrimų rezultatus“, – rašė AAD.
Departamentas taip pat nurodė kreipęsis į Lietuvos geologijos tarnybą ir Aplinkos apsaugos agentūrą, jų prašo atlikti aplinkinių teritorijų paviršinio grunto (dirvožemio) užterštumo tyrimus bei identifikuoti kitas teritorijas, kurios galėjo būti paveiktos kilusio gaisro taršos.
Gelbėtojai dirbo tris paras
Primename, kad gaisras įmonės „Ecoservice“ teritorijoje kilo šeštadienį.
Kaip skelbė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gaisravietėje, atviroje aikštelėje ir 3 tūkst. kvadratinių metrų ploto lengvų konstrukcijų pastate degė plastiko, popieriaus ir kartono atliekos.
Pirminiais ugniagesių duomenimis, pastatas buvo visiškai užkrautas atliekomis, jos degė.
Taip pat ir atviroje aikštelėje liepsnojo dvi didžiulės atliekų krūvos. Viena jų – 40 metrų ilgio, 25 metrų pločio ir 7 metrų aukščio, o kita – 30 metrų ilgio, 20 metrų pločio ir 3 metrų aukščio.
Įvertinę situaciją, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus budėtojai išsiuntė Vilniaus miesto gyventojams trumpąjį perspėjimo pranešimą į mobiliuosius telefonus apie galimai padidėjusią oro taršą ir apribotą eismą Gariūnų gatve. Taršos dėl dūmų vilniečiai iš esmės nejuto, nes vėjas juos nešė tolyn nuo miesto.
Gelbėtojai gaisravietėje dirbo tris paras.