Aplinkos ministerija nemato galimybių susitarti dėl „Metrail“ gamintojų sąlygomis

Aplinkos ministerija pateikė oficialią poziciją ir argumentus, kodėl ginče dėl „Metrail“ nemato galimybių sudaryti taikos sutarties gamintojų ir importuotojų pageidaujamomis sąlygomis, rašo dienraštis „Verslo žinios“.
Lietuvos aplinkos ministerija
Lietuvos aplinkos ministerija / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Verslo siūlomų „Metrail“ taikos sutarties sąlygų įvertinimą Aplinkos ministerija pateikė vykdydama premjero ir Seimo aplinkos apsaugos komiteto pavedimą.

Pasak derybose dėl „Metrail“ dalyvaujančios Lietuvos pramonininkų konfederacijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento direktorės Ramintos Radavičienės, „toks variantas, koks tenkintų ministeriją, - joks taikos susitarimas“.

„Gamintojams ir importuotojams jis reikštų tą patį, kaip sumokėti dėl „Metrail“ istorijos priskaičiuotą mokestį už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis“, – sako R.Radavičienė.

BNS primena, kad aplinkosaugininkai 2015-2017 metais tikrino bendrovę „Metrail“ ir nustatė, kad ši netinkamai sutvarkė 14,5 tūkst. tonų metalinių ir 500 tonų plastiko pakuočių. Už šį kiekį neteisėtai išrašyti atliekų sutvarkymą įrodantys dokumentai buvo išduoti 1,8 tūkst. įmonių.

Dėl „Metrail“ išrašytų fiktyvių atliekų tvarkymo dokumentų 2018-ųjų išvakarėse šimtai įmonių sulaukė aplinkosaugininkų raginimo susimokėti 15 mln. eurų taršos mokesčio už 2013-2015 metais nesutvarkytas pakuočių atliekas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis