Bendrovė turi apie 130 mlrd. JAV dolerių laisvų lėšų ir kasmet po dividendų išmokėjimo fiksuoja maždaug 45 mlrd. JAV dolerių laisvųjų pinigų srautą. Tačiau praėjusią savaitę „Apple“ pirmą kartą nuo 2001 metų pranešė apie Kalėdų ketvirčio įplaukų sumažėjimą, kurį lėmė smukusi išmaniųjų telefonų paklausa. Palyginti su spalio mėnesį pasiektu aukščiausiu lygiu, bendrovės kapitalizacija krito beveik trečdaliu.
Investuotojai tikisi, kad „Apple“ „panaudos savo lėšas, kad apsaugotų savo verslą nuo dažnų sukrėtimų technologijų rinkoje“, mano „JPMorgan Chase“ analitikas Samikas Chatterjee.
Ekspertų nuomone, „Apple“ gali labiausiai dominti bendrovės, veikiančios, pavyzdžiui, vaizdo žaidimų, vaizdo turinio ir „išmaniųjų“ kolonėlių srityse.
Kalbant apie turinį, geriausiu perėmimo taikiniu analitikai laiko JAV internetinės televizijos paslaugų bendrovę „Netflix“. Tačiau dviejų bendrovių susijungimo perspektyvos visgi yra neaiškios, nes „Netflix“ kapitalizacija sudaro net apie 148 mlrd. JAV dolerių.
„Išmaniųjų“ garso kolonėlių gamintojos „Sonos“ rinkos vertė yra kur kas mažesnė – apie 1,2 mlrd. JAV dolerių. Ji „Apple“ vadovybę gali sudominti savo plačiu aukštos kokybės gaminių asortimentu, ištikimų klientų baze ir stipriomis pozicijomis tarptautinėje rinkoje.
Tačiau strategijos požiūriu „Apple“ labiausiai tiktų vaizdo žaidimų kūrėja „Activision Blizzard“, mano „JPMorgan“ ekspertai.
Jų nuomone, toks sandoris „Apple“ atvertų „rinką, kuri sparčiai juda link mobiliųjų prietaisų“.
„Activision“ kapitalizacija paskutinės praėjusios savaitės prekybos sesijos pabaigoje sudarė 35,1 mlrd. JAV dolerių.