„Iš patirties galiu pasakyti, jog panašų įsirengimo rezultatą galima pasiekti investuojant ir didesnę, ir mažesnę sumą pinigų.
Kartais sunku nustatyti, kur investuota buvo daugiau“, – teigia atestuota ypatingos svarbos statinių projekto vadovė, kultūros paveldo statinių apsaugos specialistė, architektė ir interjerų kūrėja I.Dubovskytė.
„Ekonominės klasės būstą galima įrengti tikrai labai jaukiai. Svarbu žinoti, kur, ką ir už kiek galima įsigyti, bei turėti lakią vaizduotę“, – antrina interjero dizainerė ir dekoratorė M.Noreikienė.
Abi pašnekovės pažymi, jog jaukius namus galima sukurti turint ir itin ribotą biudžetą. Tačiau svarbu pasirinkti kokybiškas medžiagas bei teisingai susidėlioti investicinius prioritetus.
Kur, kuriant būsto interjerą, pinigų turime negailėti, o kur galime sutaupyti?
Kur nereiktų taupyti?
„Visuomet patariu daugiau pinigų atsidėti kokybiškai apdailai, natūralioms medžiagoms“, – įsitikinusi I.Dubovskytė.
Jos teigimu, kokybė turi išlikti visose būsto erdvėse. „Nesvarbu, ar tai būtų svetainė, ar koridorius, ar vonios kambarys – kokybė turi išlikti vienoda, nes aplinka juk kuria mūsų nuotaiką. Nebūtina daryti kažko įmantraus, jaukumą galima sukurti ir spalvų dėka“, – tęsia mintį pašnekovė.
M.Noreikienės teigimu, svarbu pasirinkti kokybiškus korpusinius – virtuvės ir drabužinių – baldus: „Tokiems dalykams taupyti nesiūlau, nes tai yra daiktai, kurių lengvai nepakeisite.“
Ji pastebi, jog būtent šių baldų gamybos kaštai ir sudaro didžiausią išlaidų dalį. „Tiek plokščių kainos, tiek darbo įkainiai yra panašūs, ir čia per daug nepalaviruosite. Todėl būsto įsirengimo kainą visuomet siūlau pradėti skaičiuoti nuo šių baldų gamybos kaštų.“
Kur ir kaip sutaupyti?
„Visus likusius baldus galima rasti ir pigiau, renkantis ekonominę klasę“, – teigia I.Dubovskytė. Ji pataria rinktis iš lietuvių gamintojų pasiūlos: „Lietuviai yra tikri auksarankiai! Galima įsigyti kokybiškų baldų už prieinamą kainą.“ Taip pat galima restauruoti vertingus senovinius šeimos baldus.
Be to, I.Dubovskytė pastebi, jog nebūtina įsigyti visko iš karto: „Dažnai būna taip, kad jaunos šeimos buto įsirenginėjimo pradžioje negali daug pinigų skirti baldams ar buitinei technikai. Tačiau viską galima įsigyti ar patobulinti eigoje. Pradžioje galima pagyventi ir ant čiužinio.“
M.Noreikienės teigimu, sutaupyti galima dalį interjero apdailai ir dekorui būtinų pirkinių įsigyjant išparduotuvėse. „Yra turgūs, įvairios medžiagų išparduotuvės, kur galima pasiieškoti pigesnių atraižų. Be to, galite rinktis siuvėją, siuvančią namuose, vietoj užlaidų salono, ir jau sutaupysite pinigų“, – rekomendacijomis dalijasi interjerų kūrėja.
Norintiems sukurti jaukius namus M.Noreikienė pataria kreiptis į interjero specialistą: „Interjero dizaineris, kuris per ilgametę savo patirtį yra subūręs savo žmonių ratą, žino, pas ką kreiptis. Todėl, atsižvelgdamas į jūsų biudžetą, gali padėti įsigyti medžiagas pigiau ir sutaupys jums daug laiko.“
Dėmesio! Skaitytojams primename, jog už labiausiai patikusius „Nacionalinio interjero konkurso 2017“ interjerus bus galima balsuoti vasario 17 – kovo 2 dienomis.
Nacionalinį interjero konkursą jau antrus metus iš eilės inicijuoja investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „Hanner“, šiemet konkurso darbai bus realizuoti „B23“ projekte Naujamiestyje.
Keturi daugiausiai portalo 15min skaitytojų balsų surinkę konkurso dalyviai pateks į antrąjį etapą ir realizuos savo idėjas ir sukurtas interjero koncepcijas, įrengiant butus pagal pateiktus brėžinius.
Gegužės mėnesį numatyto antrojo etapo balsavimo metu paaiškės, kuris iš įgyvendintų interjero sprendimų bus paskelbtas nugalėtoju.