Nuomone apie įmones dalijasi viešai
„Kandidatams visada būtina suteikti grįžtamąjį ryšį, net ir jo nepasirinkus kitam etapui“, – pabrėžė Henrika Bivainienė, atrankų ir žmogiškųjų išteklių sprendimų kompanijos „Amston“ vadovaujanti partnerė.
Kodėl? Pasak jos, tai „mažų mažiausiai rodo pagarbą žmogui“, skyrusiam laiko ir pastangų atrankos procesui, leidžia jam toliau planuoti darbo paieškas, nestabdo kitų atrankos procesų. Taip pat grįžtamasis ryšys padeda kandidatams tobulėti ir ilgainiui galų gale užimti norimas pozicijas.
„Be to, jis stiprina darbdavių ir talentų tarpusavio ryšį, padedantį išlaikyti galimybę su kandidatais dėl kitų atvirų pozicijų bendrauti ateityje. Visa tai stiprina ir darbdavio įvaizdį – įmonę, kaip atsakingą ir rūpestingą, mato ne tik kandidatai, bet ir esami darbuotojai“, – 15min teigė H.Bivainienė.
Visgi dažniausiai grįžtamasis ryšys nėra suteikiamas, ypač, jei jis neigiamas, o tuo kandidatai nėra patenkinti. Sava patirtimi jie toliau dalijasi su kitais viešai ir taip įmonei, kaip atkreipė dėmesį H.Bivainienė, yra daroma sunkiai pataisoma reputacinė žala.
„Rinkoje jau matėme atvejų, kai ilgus atrankos procesus su sudėtingomis užduotimis rengiančios kompanijos nesivargindavo kandidatams suteikti grįžtamojo ryšio, tad su šiomis kompanijomis net jokios patirties neturėję kandidatai ilgą laiką apskritai atsisakydavo kandidatuoti į atviras pozicijas“, – paminėjo pašnekovė.