Artūras Zuokas: jei atliks poveikio aplinkai vertinimą, bus ir krematoriumas

Klausimas dėl krematoriumo atsiradimo Olandų gatvėje atkeliavo į Vilniaus tarybą. Artūras Zuokas ketino pasiūlyti politikams priimti rezoliuciją, kurioje būtų aiškiai sakoma, kad miestas nepritaria tokio objekto atsiradimui miesto centre. Meras Remigijus Šimašius į klausimą žvelgia kitaip – jo teigimu, reikia atlikti poveikio aplinkai vertinimą (PAV), o tada priimti galutinį sprendimą.
Vilniaus laidojimo rūmai
Vilniaus laidojimo rūmai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

A.Zuokas trečiadienio tarybos posėdyje ketino pasiūlyti kolegoms politikams pritarti rezoliucijai „Dėl krematoriumo įrengimo UAB „Vilniaus laidojimo rūmai“ valdomose patalpose, esančiose Olandų g. 22, Vilniuje“. Rezoliucijoje siūloma pripažinti bendruomenių susirūpinimą dėl krematoriumo įrengimo, išsakyti manymą, kad „krematoriumo statybos Pavilnių regioninio parko teritorijoje neatitinka parko planavimo dokumentų ir pažeidžia Saugomų teritorijų įstatymą“.

Ne vieta krematoriumui

Tarybai ketinta siūlyta nepritarti krematoriumo statyboms šioje vietoje. Anot A.Zuoko, priimti sprendimą poveikio aplinkai vertinimo metu yra normali praktika.

„Plėtros komitetas pritaria tokiai rezoliucijai, savo pastabų turi ir Pavilnių regioninio parko administracija, Aplinkos apsaugos agentūra, gauta nemažai raštų iš Žydų bendruomenės, kuri irgi palaiko šią rezoliuciją. Tikslas – čia tikrai ne vieta krematoriumui“, – teigė A.Zuokas, pats irgi gyvenantis Užupyje – netoli Olandų gatvės.

Plėtros komitetas taip pat yra nusprendęs siūlyti miesto administracijai parengti alternatyvas, kur būtų galima skelbti konkursą ir galbūt statyti krematoriumą.

Pirma PAV, tada sprendimas

R.Šimašius į šį klausimą žiūri kiek kitaip. Jo teigimu, tai yra privati iniciatyva, į kurią savivaldybė atsakė, kad ji tapti realybe galėtų tuomet, jei projektas atitiktų numatomus reikalavimus.

Kėdainių krematoriumo fojė
Kėdainių krematoriumo fojė

„Šiuo metu yra pradėtas poveikio aplinkai vertinimas, po jo savivaldybė turi priimti savo galutinį sprendimą. Buvo išsakyta labai nemažai kritinių pastabų ir dėl regioninio parko, ir dėl žydų kapinių. Man tie dalykai kelia abejonių dėl krematoriumo, bet aš manau, kad tokie dalykai neturėtų būti daromi priimant politinį sprendimą. Ne vieną kartą yra taip buvę, kad kažkas pradedama, politikai nukerta ir lieka iki galo neišsiaiškintas klausimas, – kalbėjo meras. – Reikia pabaigti poveikio aplinkai vertinimą ir priimti sprendimą. Man atrodo, kad rezoliucijos, jog net negalime daryti PAV, yra neteisingos. Galbūt tai yra iš tų laikų, kai galvota, kad PAV jau yra tarsi įjungtas buldozeris. Turi būti vertinimas, po kurio bus priimtas sprendimas.“

Kai jau pereinama tam tikra procedūra, susikuria teisėti lūkesčiai, tada suinteresuoti asmenys leidimą gauti gali teisme ir taryba jau niekuo nebepadės, – aiškino A.Zuokas.

Tačiau A.Zuokas tokį požiūrį kritikuoja. „Tai yra biurokratinis gudravimas, dėl to mes ir siūlome rezoliuciją dabar, svarstymo metu. Aš puikiai žinau, kaip kas vyksta. Kai jau pereinama tam tikra procedūra, susikuria teisėti lūkesčiai, tada suinteresuoti asmenys leidimą gauti gali teisme ir taryba jau niekuo nebepadės. Mes matome, kad meras ir jo aplinka palaiko šį projektą. Balsavimas parodys, ar kalbos skiriasi nuo darbų, ar ne. Priešingu atveju bus per vėlu“, – aiškino buvęs meras.

R.Šimašius žada, kad darbo grupė dėl kolumbariumų įrengimo svarstys turimus verslininkų siūlymus, kur būtų geriausia vieta Vilniuje tokiam objektui.

Tačiau vidurdienį posėdį pradėję tarybos nariai 18 valandą pavargo ir paskutinius apie dešimt klausimų paliko kitam kartui. Tarp jų – ir A.Zuoko rezoliuciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai