Per tris šių metų ketvirčius apie atleidimus jau įspėti 3714 darbuotojų, kai pernai tuo pačiu metu – 1988.
Aviacijos bendrovė „Small Planet Airlines“, kuriai prašoma kelti bankroto bylą, dar spalį turėjo 357 darbuotojus, bet šiandien jų belikę 67. Vien tik šią savaitę atleista per 200 bendrovės darbuotojų. Apie tai turėjo būti įspėta ir Užimtumo tarnyba. Tačiau tai nebus masiškiausias darbuotojų atleidimas šiais metais. Masinių atleidimų lyderės šiais metais – valstybinės institucijos.
„Lietuvos energijai“ priklausanti UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“ (EnePRO) šiais metais atleido 419 žmonių, rodo Užimtumo tarybos duomenys, nes valstybės įmonė nutarė atsisakyti pagrindinio rangovo.
Šis pavyzdys iliustruoja šių metų tendenciją – apie masinius atleidimus 2018-aisiais dažniausiai skelbė valstybinės institucijos. Pavyzdžiui, Valstybinė miškų urėdija paskelbė apie 264 darbuotojų atleidimą, Valstybinė įmonė „Kelių priežiūra“ – 217, Ūkio ministerija atsisveikino su 176 darbuotojais.
Tik po jos rikiuojasi privati apdirbamosios gamybos bendrovė „Akmena“ su 175 atleidžiamais darbuotojais. Apie pasitraukimą iš Lietuvos paskelbęs „Barclays“ kol kas apie masinį atleidimą nepranešė, tačiau informavo, kad su dalimi darbuotojų bus atsisveikinta.
Šių metų sausio–rugsėjo mėnesiais Užimtumo tarnyba iš viso gavo 80 pranešimų apie numatomus darbuotojų atleidimus, o įspėti buvo 3714 darbuotojų, skelbia Užimtumo tarnyba.
Kas antras įspėtas apie atleidimą darbuotojas priklausė viešajam sektoriui. Apie atleidimus skelbė Aplinkos ministerija, Valstybinė maisto irt veterinarijos tarnyba, Muitinės departamentas, Žemės ūkio ministerija, Hidrometeorologijos tarnyba, Sveikatos ministerija.
Dažniausiai skelbta, kad atleidimai vyksta dėl pertvarkos. Statistika rodo, kad įspėjimų apie masinius atleidimus šiais metais – daugiau nei dvigubai daugiau nei pernai.
Praėjusiais metais masinių atleidimų sąraše dominavo privačios bendrovės. Pavyzdžiui, bankrutavęs prekybos tinklas „Prisma LT“ atsisveikino su 288 darbuotojais, dar anksčiau apie pasitraukimą iš Lietuvos pranešusi didžiausia draudimo kompanija pasaulyje AIG pernai atsisveikino su 214 darbuotojų, UAB „GKF“ atleido 211 specialistų, o „Teleperfomance LT“ – 111, UAB „Largus“ – 106.