Auganti maisto papildų įmonė stengiasi pasiekti optimalų kainos ir kokybės santykį

COVID-19 pandemija ir karantino ribojimai gerokai pakeitė maisto papildų pirkimo įpročius. Ne tik prasiplėtė jų asortimentas, bet ir pirkimo vietos. Dar prieš keletą metų maisto papildų dažniausiai ieškodavome vaistinėse, o dabar dauguma mūsų juos perkame internetinėje erdvėje. Viena iš tokių maisto papildais prekiaujančių elektroninių parduotuvių – biofitus.lt. Su įmonės vadovu Vyteniu Mikašausku kalbamės apie jos išskirtinumą, lyginant su tradicinėmis vaistinėmis.
Vytenis Mikašauskas
Vytenis Mikašauskas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Didesnės pakuotės ir dozės

Maždaug prieš penkerius metus bankrutuojančią įmonę įsigijęs V.Mikašauskas prikėlė ją antram gyvenimui. Šiandien tai gerai žinoma elektroninė maisto papildų parduotuvė, kurios praėjusių metų apyvarta siekė daugiau nei milijoną eurų, o šiemet prognozuojamas dar apie 20 proc. apyvartos augimas. Tokią sėkmę lėmė pasirinktas naujas verslo modelis.

„Skirtingai nuo vaistinėse dažniausiai parduodamų maisto papildų, į vieną maisto papildo pakuotę stengiamės sudėti kuo daugiau dienos normų. Mes neturime pakuočių po 12 ar 30 kapsulių. Mažiausios pakuotės yra po 60, didžiausios – po 180 kapsulių. Tokias pakuotes pasirinkome todėl, kad žmogui nereikėtų, kol pabaigs kursą, pirkti kelių pakuočių, o užtektų vienos.

Kitas mūsų išskirtinumas – stengiamės, jeigu tai įmanoma, kad maisto papildų dozės būtų tokios, kad per dieną užtektų vienos kapsulės ar tabletės, nereikėtų vartoti kelių. Tai reiškia, kad vienoje kapsulėje turi būti didesnis veikliosios medžiagos kiekis. 95 proc. produktų, kuriuos galima įsigyti mūsų parduotuvėje, yra būtent tokie. Tuo mes dažnai skiriamės nuo vaistinių asortimento, kuriame pasitaiko ir gerokai silpnesnės sudėties maisto papildų. Vartotojams labai patogu įsigyti stipresnius maisto papildus – tai patvirtina ir atsiliepimai, kuriuos gauname. Mat, kai reikia vartoti kelias kapsules, dažnai žmogus pamiršta jas išgerti ar būna tokioje vietoje, kurioje jam nepatogu traukti savo maisto papildą“, – teigė pašnekovas.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Vytenis Mikašauskas
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Vytenis Mikašauskas

Kaip pasirenkami maisto papildai

Šiuo metu įmonėje prekiaujama apie 70 produktų, kurie yra nuolat perkami ir neužsistovi sandėlyje. Jie atsirenkami įvairiai. Vienas iš būdų – pačių klientų užklausos.

„Taip pas mus atsirado resveratrolis. Žmonės mums skambino ir teiravosi, ar jo turime. Po kelių skambučių supratome, kad privalome turėti, jeigu klientams reikia. Taip pat atliekame rinkos analizę, kuri parodo, ko žmonės ieško per paieškos sistemas. Pavyzdžiui, matome, kad lietuviai dažnai ieško chlorofilo ir tai buvo ženklas mums, kad šis produktas turi papildyti „Biofitus“ produktų šeimą. Nusprendę jį pasiūlyti klientams, atlikome lyginamąją analizę, kokio stiprumo papildus turi konkurentai, ir nusprendėme, kokią formulę siūlysime mes. Žinoma, prieš tai patikrinome, kokia dozė yra ir efektyvi, ir saugi. O štai neseniai paprašėme gamintojų, kad pasiūlytų mums vitaminų vyrams formulę. Šiuo metu rinkoje nėra labai daug papildų vyrams, be to jie labai įvairuoja savo sudėtimi“, – aiškino V. Mikašauskas.

Papildomų medžiagų, formuojančių kapsulę ar tabletę, pasirinkimas paliekamas laboratorijos specialistams, tačiau ir čia laikomasi tam tikrų įmonės standartų. Pavyzdžiui, jeigu veiklioji medžiaga tinka veganams, tai ir papildomos medžiagos turi tikti veganams. Kitaip tariant, stengiamasi nesusiaurinti produkto vartojimo dėl kokios nors sudedamosios medžiagos pasirinkimo.

Kita vertus, produkto kokybė neaukojama dėl tinkamumo veganinei mitybai, o pasirenkamos tokios veikliosios medžiagos, kurios bus naudingiausios organizmui. Tarkime, kolagenas, gali būti sintetinis, jūrinis arba iš galvijų. Sintetinis tinka ir veganams, bet nėra toks veiksmingas kaip natūralus. Todėl pasirinktas veganams netinkantis maisto papildas, bet veiksmingiausias. Šiuo atveju tai jūrinis kolagenas, išgautas iš žuvų.

Taip pat svarbu, kad maisto papildas būtų gerai pasisavinamas. Pavyzdžiui, ciberžolę jau daug kur galima įsigyti, tačiau vis dar ne visur galima rasti ciberžolės su juodaisiais pipirais, o būtent juodieji pipirai gali praturtinti formulę dėl geresnio ciberžolės pasisavinimo.

„Stengiamės, kad maisto papildo sudėtyje būtų papildomų medžiagų, padedančių geriau pasisavinti veikliąją medžiagą“, – teigė pašnekovas.

Renkantis papildus, vartotojui labai svarbus kokybės ir kainos santykis. V. Mikašausko manymu, pasiūlyti mažesnę kainą padeda didesnės pakuotės, nes vartotojui nereikia mokėti už papildomą pakuotę. Žinoma, kartais „Biofitus“ kaina gali pasirodyti didesnė dėl stipresnės maisto papildo sudėties, todėl visada vertėtų atkreipti dėmesį ir į šią savybę. Paprastai, lyginant tokias pačias stipresnio ir silpnesnio maisto papildo dozes, kokybės ir kainos santykis nusveria stipresniojo naudai.

123RF.com nuotr./Ciberžolė
123RF.com nuotr./Ciberžolė

Keičiasi vartotojų žinios apie papildus

Įmonė prekiauja dviem stambiomis maisto papildų grupėmis – sveikatai ir grožiui, todėl jie paklausūs ištisus metus, o jų pardavimai iš esmės nepriklauso nuo sezoniškumo. Pasak pašnekovo, vasarą pardavimai krenta tik apie 20 proc., nes daugiau žmonių atostogauja, rečiau prisėda prie kompiuterio ir tiesiog neprisiruošia jų užsisakyti.

Pašnekovas taip pat pastebi, kad, lyginant su ankstesniais laikais, pasikeitęs maisto papildų, kuriuos vartoja žmonės, asortimentas.

„Kai žmogus nori sustiprinti imunitetą, jis jau supranta, kad ne tik vitaminas C padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą, bet galima pasitelkti ir tokias anksčiau negirdėtas medžiagas kaip kvercetinas. Prasiplėtė sąvoka, kas yra maisto papildai. Tai nėra tik vitaminas C, gudobelė ar papildai lieknėjimui. Pastarieji neretai sukurdavo apie maisto papildus netgi neigiamą nuomonę. Šiandien jau paprastai neabejojama, kad maisto papildai turi tam tikrą naudą mūsų organizmui. Beje, maisto papildus žmonės vartodavo ir anksčiau, tik dažnai nesuvokdavo, kad jeigu gydytojas kartu su antibiotikais rekomenduoja vartoti, pavyzdžiui, gerąsias bakterijas, tai yra ne vaistas, o maisto papildas“, – svarstė „Biofitus“ vadovas.

Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbu pilnavertė mityba. Prieš vartodami maisto papildus, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis