Baigėsi darbdavių katino dienos: dirbti ateina įnoringi, ypatingi individualistai

Kokie darbuotojai ateis į darbo rinką po trejų metų?  Personalo paieškos bendrovės „Master Class Lietuva“ atstovė Laura Duksaitė-Iškauskienė prognozuoja darbdaviams sunkią ateitį – dabar studijuojantys ar gimnazijose tebesimokantys jaunuoliai norės dirbti namuose, jų poreikis mokytis bus daug didesnis, jie dar labiau sieks save realizuoti.
Bosas
Baigėsi darbdavių katino dienos: dirbti ateina įnoringi, ypatingi individualistai / Fotolia nuotr.

„Tie, kurie jau yra dirbę, būtinai kritikuoja jaunimą, tai laiko gero tono ženklu. Bet jaunimas žino ir moka, jiems tik trūksta vienos dedamosios – patirties. Kai neturi patirties, suformuluoti savo norą yra labai sunku“, – „What's Next“ konferencijoje kalbėjo moteris, paklausta, ar jauni žmonės turi ne tik noro, bet ir sugebėjimų.

Ji pasakojo, kad jau dabar dirbantys X/Y kartos atstovai yra labai įnoringi – iššūkiai keliami jau ne jiems, o juos samdantiems darbdaviams.

„Įmonės nori, kad žmonės liktų biure – taip atsirado vaisiai, sportas, pramogos“, – L.Duksaitės-Iškauškienės teigimu, išlaikyti darbuotoją įmonėms tampa vis didesniu iššūkiu.

Dar sunkiau bus po trejų metų, kai darbo rinkoje pasirodys dabar tik mokyklos suole esantys ar universitete besimokantys žmonės.

Jų lūkestis vaikų ateičiai yra labai didelis, nes juos auklėja kaip išskirtinius. Dėl to įmonėms bus sunkiau vis prisitaikyti, pasiūlyti jiems tokį darbą, kad jie liktų ir dirbtų, – pasakojo L.Duksaitė-Iškauškienė.

„Didelė tikimybė, kad jie bus labiau verslūs, nenorės būti samdomi, jie bus paslaugos teikėjais, norės dirbti laisvai samdomą darbą“, – personalo specialistės teigimu, bus dar didesnis savirealizacijos poreikis, taip pat noras mokytis. Kodėl? Dabar tuos vaikus auginantys tėvai juos suvokia kaip labai ypatingus.

„Jų lūkestis vaikų ateičiai yra labai didelis, nes juos auklėja kaip išskirtinius. Dėl to įmonėms bus sunkiau vis prisitaikyti, pasiūlyti jiems tokį darbą, kad jie liktų ir dirbtų“, – pasakojo L.Duksaitė-Iškauškienė.

Apklausos rodo, kad jie darbovietę norės keisti kas metus ar dvejus, taigi per darbingą savo amžių pakeis iki 15-os įmonių.

„Jie auga gerose ekonominėse situacijose, todėl ir lūkesčiai ateičiai yra didesni nei dabartinės kartos, kuri jau yra orientuota į karjerą“, – sakė ji.

Personalo specialistės teigimu, didės tėvų įtaka vaikams, kadangi jie, universitetams persikeliant į elektroninę erdvę, vis ilgiau gyvens su tėvais, o daug kitų ryšių bus virtualūs, taigi nestiprūs, nors ir labai pravartūs verslo kūrimui.

Kokie iššūkiai laukia darbo rinkos? Visų pirma prastėjanti demografinė padėtis – daugės pensininkų, kuriuos reikės išlaikyti, trauksis darbo jėga, taigi darbuotojai kels dar didesnius reikalavimus. Dauguma naujų darbo rinkos dalyvių norės turėti savo verslą, o įmonėms vis sunkiau bus išlaikyti darbuotojus biuruose, mat visi dėl technologijų pažangos norės ir galės dirbti savarankiškai, iš namų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai