„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bankai toliau didina palūkanas už terminuotuosius indėlius

SEB bankas nuo balandžio 25 dienos už 12 mėnesių terminuotuosius indėlius moka didžiausias rinkoje metų palūkanas – 3,5 proc. (anksčiau 2,55 proc.), o už kaupiamąjį indėlį, į kurį lėšas galima bet kada įmokėti ir vėl jas pasiimti – 2 proc. metų palūkanas (anksčiau 1 proc.). Didinamos ir kitų, trumpesnio laikotarpio indėlių palūkanos, rašoma banko pranešime spaudai.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Indėlis SEB bankas

Nuo balandžio 25 d. trumpalaikių 3–5 mėnesių terminuotųjų indėlių metų palūkanos yra 2,5 proc. (anksčiau buvo 1,25 proc.). Už 6–8 mėnesių terminuotuosius indėlius eurais bankas moka 2,75 proc. (anksčiau buvo 1,55 proc.) metų palūkanas, o už 9–11 mėnesių – 3 proc. (anksčiau buvo 1,75 proc.) metų palūkanas.

12–24 mėn. indėliams taikomos 3 proc. (anksčiau 2,55 proc.) metų palūkanos. Tokios SEB banko taikomos indėlių palūkanos šiuo metu yra vienos didžiausių tarp pagrindinių šalies bankų.

„Per septynerius neigiamų palūkanų metus gyventojai ir įmonės indėlius, kaip taupymo būdą, pamiršo. Nors bankai palūkanas už indėlius pradėjo mokėti nuo pernai spalio, gyventojų elgsena keičiasi labai lėtai – kol kas nesame pasiekę teigiamų palūkanų aplinkoje buvusio lygio, kai rinkoje maždaug pusė gyventojų lėšų buvo laikoma terminuotųjų indėlių forma. Taigi, potencialo dar yra daug. Indėlis yra ypač patraukli ir patogi taupymo forma finansų pagalvei, kurią gyventojai turėtų laikyti atskirai nuo kitų lėšų, tačiau lengvai pasiekiamą, jei nutinka kas netikėto ir prireikia sukauptais pinigais pasinaudoti“, sako Eglė Dovbyšienė, SEB banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė.

Anot jos, SEB banko statistika rodo, kad gyventojai į indėlius dabar yra nukreipę mažiau negu penktadalį lėšų, likusios laikomos banko sąskaitose.

Pirmasis rinkoje pradėjęs mokėti palūkanas už kaupiamuosius indėlius, SEB bankas padidino ir kaupiamųjų indėlių metines palūkanas iki 2 procentų. Anot E.Dovbyšienės, šis indėlis tinka tiems gyventojams, kurie baiminasi, kad sukauptų lėšų gali prireikti anksčiau negu po metų ar nenorintiems įsipareigoti ilgesniam laikui.

„Pasirinkę kaupiamąjį indėlį, gyventojai lėšas gali bet kada įmokėti ir vėl jas pasiimti, t.y. visiškai lanksčiai elgtis su savo pinigais ir tuo pačiu gauti palūkanas. Taip taupyti rekomenduojame ir didesniems pirkiniams, šventėms, atostogoms“, mini E.Dovbyšienė.

Kaupiamojo indėlio terminas nėra nustatytas, o palūkanos apskaičiuojamos nuo indėlio sąskaitoje esančios pinigų sumos kiekvieną dieną ir išmokamos kartą per mėnesį. SEB banko klientai kaupia naudodamiesi kaupiamuoju indėliu ir tuomet, kai atideda lėšas į vieną iš penkių taupymo tikslų skaitmeninėje taupyklėje SEB banko programėlėje.

„Siekiame didinti gyventojų finansinį raštingumą, kad jie taupytų sumaniai, išnaudotų šiuo metu rinkoje kylančias palūkanas savo naudai – didintų savo finansų pagalvę ar kitas santaupas, pasirinkę tinkamiausią indėlio rūšį ir jo terminą. Kai lėšomis finansinei pagalvei jau pasirūpinta, gyventojams siūlome įvairius investavimo sprendimus, pavyzdžiui, investavimo robotą mobiliojoje programėlėje, kuris suteikia asmeninę investavimo rekomendaciją ir leidžia pradėti investuoti per 15 minučių“, – sako banko atstovė.

SEB banko indėlių palūkanos taikomos naujų verslo ir privačių klientų terminuotojų indėlių eurais sutartims. Minimali terminuotojo indėlio suma yra 100 eurų. Indėlio sutartį gyventojai gali paprastai ir greitai sudaryti internetu, laikotarpio pabaigoje indėlis ir palūkanos pervedamos į sąskaitą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų