„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bankrutuoja „Olive Kitchen“ ir „Lithuanian Pub Entry“ Kaune valdytoja

Kavines Kaune valdanti bendrovė „Senamiestis vakare“ bankrutuoja ir atleidžia visus 18 darbuotojų. Įmonė nurodė, kad veiklą buvo priversta nutraukti dėl nuostolių, patirtų per Covid-19 pandemiją bei po jos užgriuvusios mokesčių naštos.
Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo pietūs bare  „Lithuanian Pub Entry“
„Lithuanian Pub Entry“ / Rolando Vaizgėlos nuotr.
Temos: 2 Verslas Bankrotas

Bendrovė, valdanti užeigą „Lithuanian Pub Entry“ Kauno senamiestyje ir restoraną „Olive Kitchen“ prekybos centre „Akropolis“, praėjusią savaitę Užimtumo tarnybai pranešė, kad apie atleidimą įspėjo padavėjus, virėjus, indų plovėjus ir kitus darbuotojus.

„Sodros“ prašymu Kauno apygardos teismas kovo 28-ąją nutarė įmonei kelti bankrotą nustačius, kad ji yra nemoki.

„Bendrovės įsipareigojimai viršija jos turto vertę, todėl bendrovė yra nemoki yra jai keltina bankroto byla“, – teigiama nutartyje.

Anot jos, 2021 metais „Senamiestis vakare“ patyrė beveik 0,2 mln. eurų nuostolį, o mokėtinos sumos ir kiti įsipareigojimai viršijo 0,75 mln. eurų, antstoliai su 14 vykdomųjų bylų iš jos išieškojo 180 tūkst. eurų skolas. Įmonė nemokėjo mokesčių „Sodrai“ – vien jai buvo skolinga 85 tūkst. eurų.

Tuo tarpu įmonės turto vertė siekė 278 tūkst. eurų.

Nutartyje teigiama, kad bendrovės vadovas Mindaugas Paškevičius sutinka su keliamu bankrotu. Jis nurodė, kad įmonė nukentėjo Covid-19 pandemijos metu, o panaikinus su pandemija susijusius apribojimus „bendrovę užpuolė lavina inkasinių mokėjimų“ – Valstybinei mokesčių inspekcijai ir „Sodrai“.

„Nespėta susigrąžinti iki pandeminio laikotarpio pardavimus, tad vėlavimas mokestinių paskolų tapo neišvengiamas“, – nurodoma nutartyje.

Bendrovė teismui nurodė, kad pandemijos metu gavo pagalbą iš Valstybinės mokesčių inspekcijos, su „Sodra“ sutarė dėl mokesčių atidėjimo, gavo paskolą iš „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“). Finansų ministerijos duomenimis, buvo patvirtinta įmonės 2021-ųjų pabaigoje pateikta 94 tūkst. eurų vertės paraiška pagal Covid-19 kūrybinių čekių programą, tačiau ši parama nutraukta lėšų neišmokėjus.

Registrų centro duomenimis, prieš šešerius metus įsteigta įmonė, kurios bendrasavininkas yra M. Paškevičius, iki pandemijos dirbo pelningai – 2019 metais ji gavo beveik 0,7 mln. eurų pajamų ir uždirbo 14 tūkst. eurų grynojo pelno.

Kitai M. Paškevičiaus įsteigtai bendrovei „Alyvuogės virtuvė“ Kauno apygardos teismas sausio 6-ąją taip pat iškėlė bankroto bylą „Sodros“ prašymu – įmonė fondui skolinga 22 tūkst. eurų, o visi kreditoriniai reikalavimai sudaro 0,34 mln. eurų: daugiau nei turimo turto vertė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų