Ketvirtadienį jie išplatino kreipimąsi, prašydami panaikinti baseinų veiklai taikomus ribojimus, teigdami, kad jie yra pertekliniai.
Anot pranešimo, kreipimąsi į Vyriausybę pasirašė baseinų „Plaukimo šeima“, „Impuls“, „Sveikame kūne sveika siela“, „Sporto infrastruktūra“, „Plaukimo klubas“, „Klaipėdos baseinas“ ir „Plaukimo mokykla“ valdytojai.
Jų teigimu, baseinų veiklos sustabdymas nėra racionali priemonė siekiant užkardyti COVID-19 viruso plitimą, juoba, kad „SARS-CoV-2 virusas vandenyje neplinta dėl baseinuose naudojamo chloro, apsaugančio nuo bakterijų ir virusų“.
„Viso karantino metu vyksta aukšto meistriškumo plaukimo treniruotės valstybiniuose baseinuose, veikia viešos pirtys ir juose nėra užfiksuotas nė vienas COVID-19 atvejis, kas aiškiai parodo, kad baseino aplinka yra saugi. Dėl šios priežasties jau dalyje ir kitų Europos šalių, pavyzdžiui Belgijoje ar Lenkijoje, baseinų veikla nėra ribojama“, – teigiama rašte.
Viso karantino metu vyksta aukšto meistriškumo plaukimo treniruotės valstybiniuose baseinuose, veikia viešos pirtys ir juose nėra užfiksuotas nė vienas COVID-19 atvejis.
Jame pabrėžiama, kad saugumą baseinuose užtikrina ir kiti higienos standartai: kasdienis patalpų valymas, pažangios vėdinimo sistemos bei galimybė lengvai reguliuoti lankytojų srautus.
Baseinų valdytojų teigimu, dėl įvestų veiklos ribojimų ir neturint galimybės apsilankyti baseine kenčia gyventojų – ypač vaikų – sveikata.
Be to, jų veiklos atnaujinimas išgelbėtų smulkųjį bei vidutinį verslą.
„Baseinų, kaip ir kito sporto sektoriaus verslas – sezoninis, tad, pasak valdytojų, jei nuo spalio mėnesio uždarytus baseinus bus leista atidaryti tik vėlyvą pavasarį ar vasarą, tikėtina, kad vykdoma veikla bus nuostolinga ir tik dar labiau pagilins ekonomines problemas“, – sakoma kreipimesi.
Valdytojų tvirtinimu, valstybės pagalbos paketas baseinų verslui vidutiniškai padengia 1,5 mėnesio patalpų nuomos išlaidas, o įvertinus dėl ribojimų dar praėjusiais metais sukauptą finansinį deficitą matyti, kad be pagalbos iš valdžios institucijų, baseinams finansiškai atsitiesti pavyks tik kitų metų pabaigoje.
Lietuvos baseinų valdytojai siūlo baseinuose vykdyti tik mokymo plaukti pamokas grupėms iki aštuonių asmenų, tarp pamokų daryti 20 minučių pertraukas, o savarankiškai plaukioti norinčius asmenis kontroliuoti, kad 25 metrų takelyje vienu metu galėtų būti iki penkių asmenų.
Taip pat siūloma riboti lankytojų skaičių persirengimo patalpose ir dušuose, šiose erdvėse naudojant specialias pertvaras, taip pat – užtikrinti liečiamų paviršių, patalpų dezinfekciją ir vėdinimą, o dezinfekcinį skystį užtikrinti prie įėjimo į baseiną, kiekviename sanitariniame mazge ir persirengimo zonose.
Rašte teigiama, kad, leidus atnaujinti veiklą, baseinuose būtų palaikomos aukštesnės chloro normos, neviršijant numatytų limitų.
Be to, baseinų valdytojai žada matuoti temperatūrą visiems lankytojams, prieš jiems patenkant į patalpas, ne rečiau nei kas septynias dienas testuoti darbuotojus, užtikrinti privalomą personalo ir klientų kaukių dėvėjimą visose patalpose, išskyrus baseino erdvę.
„Baseine apsilankiusių klientų kontaktus leistų atsekti jų registracija, o gavus pranešimą apie virusu užsikrėtusio lankytojo apsilankymą baseine, per 24 val. būtų informuoti visi tuo pačiu metu baseine buvę lankytojai, informacija pateikta Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams“, – teigiama rašte.
Baseinų veikla Lietuvoje sustabdyta nuo praėjusių metų gruodžio vidurio sugriežtinus karantino reikalavimus.