Bendra BTA Baltijos šalyse pasirašytų įmokų suma 2020 m. siekia 208,5 mln. eurų

Draudimo akcinės bendrovės „BTA Baltic Insurance Company“ (toliau – BTA) bendra Baltijos šalyse pasirašytų draudimo įmokų suma 2020 m. siekė 208,5 mln. eurų, tai yra 7 proc. mažiau, palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu. BTA Baltijos šalyse 2020 m. iš viso išmokėjo 127,8 mln. eurų draudimo išmokų, tai yra 8 proc. mažiau nei 2019 m.
„BTA draudimas“
„BTA draudimas“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Dėl Covid-19 pandemijos 2020-ieji metai visose Baltijos šalyse buvo kupini iššūkių ir paveikė visus draudimo rinkos dalyvius, jų plėtrą bei ateities planus. Tačiau BTA sugebėjo puikiai susidoroti su šia situacija, išlaikyti ryžtą bei įrodyti klientams ir partneriams didelę savo pridėtinę vertę. 2020 m. kovo mėn. Baltijos šalyse įvedus ribojančias priemones, BTA patyrė didelį spaudimą dėl mažėjančios vartotojų ir įmonių draudimo produktų paklausos bei mažesnių kainų, pagrinde transporto priemonių draudimo srityje.

Nepaisant to, BTA sugebėjo išlaikyti didžiausius tokių produktų, kaip sveikata, turtas ir kiti, įmokų kiekius. 2020-ieji buvo BTA informacinių technologijų sprendimų ir vidinių procesų tobulinimo metai, perėjus nuo darbo biure prie nuotolinio darbo iš namų. Sėkmingas perėjimas ir galimybė nuolat teikti klientams aukšto lygio paslaugas įrodė, kad praeityje BTA strateginis sprendimas – sutelkti dėmesį į technologinių sprendimų tobulinimą ir vidaus procesų efektyvumą – buvo teisingas. Taip pat, stabilus mokumo rodiklis yra vienas pagrindinių ženklų, kad mūsų verslas yra tvirtas ir mes galime užtikrinti stabilumą ir apsaugą šiuo pokyčių ir nesaugumo metu“, aiškina BTA valdybos pirmininkas Wolfgang Stockmeyer.

BTA Baltijos šalyse pasirašytų draudimo įmokų bendra suma 2020 m. siekė 208,5 mln. eurų, tai yra 7 proc. mažiau, palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu: praėjusiais metais „BTA Latvija“ pasirašytų draudimo įmokų bendra suma sudarė 79,6 mln. eurų (-4,9 proc.), Lietuvoje draudimo įmokų bendra suma siekė 103,6 mln. eurų (-9,3 proc.), o Estijoje BTA pasirašytų draudimo įmokų bendra suma sudarė 25,3 mln. eurų (-5,1 proc.).

2020 m. BTA Baltijos šalyse daugiausiai pasirašė transporto priemonių valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo įmokų – bendra suma 68,1 mln. eurų, tai yra 10,6 proc. mažiau nei 2019 m. Antrą vietą užima KASKO draudimas, kurio pasirašyta bendra įmokų suma – 50,0 mln. eurų, o tai yra 4 proc. mažiau nei prieš metus. Reikšmingiausias ir trečias pagal dydį „BTA Baltic“ portfelyje pagal bendrą pasirašytų įmokų sumą 2020 m. buvo sveikatos draudimas – 27,9 mln. eurų, tai yra 8,7 proc. daugiau nei 2019 m.

„2020 m. BTA tęsė pradėtus projektus ir siūlė naujus, taip užtikrindama investicijas į ilgalaikę plėtrą. Būtina pažymėti didžiulį ir neįkainojamą BTA darbuotojų indėlį įgyvendinant keletą labai svarbių projektų, toliau kuriant naujoves ir tobulinant vidinius procesus, didžiausią dėmesį skiriant inovacinių produktų kūrimui ir siūlant klientams naujas galimybes gauti BTA paslaugas asmeniškai bei nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, sukūrus draudimo rinkoje precedento neturinčias naujoves, buvo atlikti dideli BTA Latvijos, Lietuvos ir Estijos svetainių bei sveikatos draudimo mobiliųjų programėlių funkcionalumo pakeitimai. Dėl šių ir kitų projektų 2020 m. BTA sulaukė aukšto akcininko pripažinimo ir tapo inovatyviausia grupės įmone. Kartoju – reikia pasakyti didelį „Ačiū“ visiems mūsų darbuotojams ir partneriams už išskirtinį darbą ir pastangas kuriant BTA sėkmės istoriją“, – pabrėžia W.Stockmeyer.

2020 m. Latvijos BTA reikšmingiausiai pagerino sveikatos draudimo rodiklius – pasiekė 23,3 mln. eurų, tai yra 5,1 proc. daugiau palyginti su 2019 m. Antrą vietą Latvijoje praėjusiais metais užėmė KASKO draudimas, kurio pasirašyta bendra įmokų suma – 15,8 mln. eurų, tai yra 10,8 proc. mažiau nei prieš metus. Trečioje vietoje 2020 m. – turto draudimas, kurio pasirašyta bendra įmokų suma sieks 14,6 mln. eurų, tai yra 4,7 proc. daugiau nei 2019 m.

Lietuvoje reikšmingiausia BTA pasirašytos bendros įmokų sumos dalis tenka transporto priemonių valdytojų privalomajam civilinės atsakomybės draudimui – 48,6 mln. eurų, tai yra 8,5 proc. mažiau nei 2019 m. Antrą vietą Lietuvoje 2020 m. pagal bendrą pasirašytų įmokų sumą užima KASKO draudimas – 25,5 mln. eurų, tai yra 2,8 proc. daugiau nei prieš metus, o trečioji vieta Lietuvoje pagal bendrą pasirašytų įmokų sumą tenka turto draudimui – 8,1 mln. eurų, tai yra 35,6 proc. mažiau nei 2019 m. (dėl finansų apskaitos principų pasikeitimo), bet atmetus šį pokytį, pasirašytų turto draudimo įmokų suma Lietuvoje augo 16 proc.

Praėjusiais metais pagal bendrą BTA Estijoje pasirašytų įmokų sumą didžiausių pasiekimų sulaukė KASKO draudimas, siekiantis 8,8 mln. eurų, tai yra 8,9 proc. mažiau nei 2019 m., po jo seka transporto priemonių valdytojų privalomasis civilinės atsakomybės draudimas (7,7 mln. eurų, tai yra 7,3 proc. mažiau nei prieš metus). Trečiąją vietą Estijoje užima turto draudimas, kurio bendra pasirašytų įmokų suma siekia 3,4 mln. eurų, palyginti su 2019 m. duomenimis, ji padidėjo 31,7 proc.

2020 m. BTA Baltijos šalyse išmokėjo 127,8 mln. eurų draudimo išmokų, t. y. 8 proc. mažiau nei tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu. Daugiausiai prašymų atlyginti išmokas buvo gauta transporto priemonių valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo atvejais – 44,3 mln. eurų (-5,8 proc.), po to seka KASKO – 31,8 mln. eurų (-1,4 proc.) ir sveikatos draudimas – 20,9 mln. eurų (+ 6,1 proc.).

Praėjusiais metais BTA Latvijoje daugiausiai išmokėjo sveikatos draudimo išmokų – 18,0 mln. eurų (+3,6 proc.). Už KASKO draudiminius įvykius, dėl kurių buvo pateikti prašymai, buvo išmokėta 11,3 mln. eurų (+3,6 proc.), o už transporto priemonių valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo draudiminius įvykius išmokėtų išmokų suma siekė 9,0 mln. eurų (-16,8 proc.).

Lietuvoje BTA daugiausiai išmokėjo transporto priemonių valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo išmokų – 30,1 mln. eurų (-1,7 proc.), o KASKO draudimo išmokos siekė 13,5 mln. eurų (-4,1 proc.). Trečia reikšmingiausia draudimo rūšis yra turto draudimas, kurio išmokos siekė 4,7 mln. eurų (+14,4 proc.).

Estijoje BTA daugiausiai išmokėjo KASKO draudimo išmokų, kurių suma siekė 7,0 mln. eurų (-3,8 proc.). Estijoje išmokėtos transporto priemonių valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo išmokos siekė 5,2 mln. eurų (-6,7 proc.), o turto draudimo išmokos – 1,1 mln. eurų (-74,9 proc.).

2020 m. Baltijos šalyse BTA pelnas prieš apmokestinimą siekia 14,2 mln. eurų. Latvijoje BTA pelnas prieš apmokestinimą siekia 2,2 mln. eurų, Lietuvoje – 9,8 mln. eurų, Estijoje – 2,3 mln. eurų.

„2021 m. ateities planams daugeliu atžvilgių įtakos turės draudimo rinkos plėtra, kuri glaudžiai susijusi su laipsnišku pandemijos sukeltų ribojimų panaikinimu ir ekonomikos atsigavimu. Tačiau, nepaisant dabartinės situacijos stabilizavimo tempo, BTA planuoja ir toliau tobulinti vidinius bei išorinius procesus, gerinti produktų kokybę, plėtoti ir įvairinti komunikacijos kanalus bei investuoti į darbuotojų pasitenkinimo didinimą ir žinių lygio kėlimą. Tai pagrindinės dar didesnių ir tvaresnių pasiekimų sąlygos,“ nurodo W.Stockmeyer.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų