TSMC turi didžiausias pasaulyje silicio plokštelių gamyklas bei gamina vienas pažangiausių mikroschemų pasaulyje, naudojamas įvairiuose gaminiuose, pradedant nuo išmaniųjų telefonų ir automobilių iki raketų.
Bendrovės akcijos ir pelnas pirmuosius dvejus koronaviruso pandemijos metus augo dėl pasaulinio puslaidininkių trūkumo.
Šis augimas prarado pagreitį šiais metais, sumenkus paklausai ir iškilus pasaulinio nuosmukio perspektyvai, o įmonės akcijos nuo sausio 1 dienos atpigo 24 proc. – tai reiškia, kad gamintojos kapitalizacija sumažėjo 230 mlrd. JAV dolerių .
Visgi praėjusią savaitę investuotojai netikėtai vėl parodė susidomėjimą, o antradienio prekybos sesijos pradžioje bendrovės akcijos pabrango beveik 8 procentais.
Tai įvyko „Berkshire Hathaway“ patvirtinus, kad per tris mėnesius, pasibaigusius rugsėjį, ji įsigijo apie 60 mln. TSMC Amerikos depozitoriumo pakvitavimų.
Milijardierius finansų guru W.Buffettas yra vienas sėkmingiausių investuotojų pasaulyje ir turi neįkainojamą patirtį.
Spalio mėnesį TSMC paskelbė apie planus sumažinti išlaidas maždaug 10 procentų.
Visgi Taivano įmonė yra labiau apsaugota nuo nuosmukio, nes gamina kai kuriuos pažangiausius ir mažiausius lustus, kurių paklausa vis dar neslopsta ir kurių labai trūksta.
Įmonė valdo daugiau nei pusę pasaulinės liejyklų rinkos, o tarp jos klientų yra tokios technologijų milžinės kaip „Apple“ ir „Qualcomm“.