„Best Emerging Tech“ startuolio apdovanojimas: nuo medicinos iki saulės energetikos proveržio

Gruodžio 9 d. įvyks vienas svarbiausių startuolių ekosistemos renginių – „Wrap Up of 2021 & Startup Awards“, kuriame bus įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę kuriantys ir Vilnių garsinantys startuoliai bei jų pasiekimai. Viena iš 6 nominacijų, kuriose varžosi startuoliai – „Best Emerging Tech“. Ši nominacija jungia ryškius, didelių ambicijų turinčius ir nuo pirmų dienų pokyčius savo srityse darančius technologinius verslus, tai – „Ligence“, „PVcase“, „Viezo“, „kevin.“ ir „Biomatter Designs“.
Kasmetinis startuolių ekosistemos renginys „Wrap Up of 2021 & Startup Awards“
Kasmetinis startuolių ekosistemos renginys „Wrap Up of 2021 & Startup Awards“ / Ado Vasiliausko nuotr.

Pasak Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros ,,Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, ,,Best Emerging Tech“ nominacija skirta atkreipti dėmesį į startuolius, Vilniuje kuriančius inovatyvius technologijų produktus ar paslaugas ir tokiu būdu prisidedančius prie itin spartaus sostinės ir visos Lietuvos technologijų sektorių augimo.

,,Šioje kategorijoje nominuotų įmonių pasiekimai ne mažiau svarbūs ir tarptautiniu mastu. Jų sprendimai taikomi skirtingose rinkose ir tai stiprina Vilniaus, kaip inovatyvaus miesto, įvaizdį. Šiuo atveju kalbame apie įmones, kurios kuria itin sudėtinga technologija pagrįstus produktus ar paslaugas – tam neretai reikia ir tinkamos infrastruktūros, ir palankios teisinės bazės, ir bendradarbiavimo su mokslo bendruomene. Tai, kad Vilniuje sparčiai auga technologijų startuoliai, parodo, kad turime ne tik išskirtinių specialistų, bet ir palaikančią, veržlią ir puikiai veikiančią ekosistemą“, – sako I. Romanovskienė.

3 kartus daugiau pajamų

„PVcase“ – 2018 metais įkurta saulės energetikos technologijų bendrovė, kuri vysto programinę įrangą, skirtą saulės elektrinių statytojams ir savininkams. „PVcase“ programinę įrangą naudoja didžiosios Europos ir pasaulio saulės energetikos bendrovės, tokios kaip „BayWa r.e.“, „Borrego“, „Statkraft“ ir „Atwell Group“. Šios įmonės produktai naudojami daugiau negu 50 pasaulio valstybių.

„PVcase“ nuotr./PVcase komanda
„PVcase“ nuotr./PVcase komanda



Šie metai „PVcase“ buvo rekordiniai visose srityse. „Pradedant žmogiškaisiais ištekliais – augome dvigubai ir iki metų galo planuojame įdarbinti 100 specialistų. Tuo tarpu kitiems metams puoselėjame ambicijas išauginti komandą iki 250 darbuotojų tarptautiniu mastu. 2021 metai išskirtiniai ir dėl pajamų augimo. „PVcase“ sugeneravo 3 kartus daugiau pajamų, lyginant su tuo pačiu periodu pernai. Bet didžiausias pasiekimas – pritraukta 20 mln. eurų A serijos investicija iš JAV rizikos kapitalo įmonės „Elephant“ ir ankstesnių investuotojų „Practica Capital“ ir „Contrarian Ventures“, – startuolio augimą komentuoja įkūrėjas Deividas Trainavičius. Tai didžiausia tokio tipo investicija į programinės įrangos, orientuotos į saulės energetiką, startuolį Europoje.

Paprastesni mokėjimai

„kevin.“ startuolis pristato inovaciją, kurios tikslas – mobilūs mokėjimai, kurie paprastai vykdomi kortelėmis. Startuolis pristatė verslas-verslui (B2) sektoriui skirtą mokėjimo sprendimą, jis leidžia įmonių klientams atlikti transakcijas tiesiai iš jų banko sąskaitos į įmonių banko sąskaitas, tokiu būdu išvengiant mokesčių už mokėjimus kortelėmis.

„kevin.“ nuotr./„kevin.“ kolektyvas
„kevin.“ nuotr./„kevin.“ kolektyvas

„kevin.“ teikiamos paslaugos apima atsiskaitymus internetu, programėlėse bei mokėjimus fizinėse parduotuvėse per kortelių skaitytuvus „kevin.“

Šiuo metu 120 darbuotojų 9 šalyse turinti įmonė vykdo veiklą 15-oje Europos ekonominės erdvės (EEE) rinkų, įskaitant Švediją, Ispaniją, Lenkiją ir Baltijos regioną. Pasak įmonės, šiandien „kevin.“

paslaugomis naudojasi daugiau nei 3000 klientų, o 2021-ųjų rudenį „kevin.“ ankstyvajame etape pritraukė 10 mln. JAV dolerių investiciją tolimesniam produktų vystymui ir plėtrai.

Rinka jau laukia

Startuolis ,,Viezo“ kuria vibracijų energijos generavimo technologiją, kuri konvertuoja vibracijas į naudojamą elektros energiją. Ši technologija jau yra pritaikyta maitinti belaidžius IoT (angl. Internet of Things) jutiklius, taip išvengiant baterijų išsekimo. Startuolis savo potencialą įžvelgė geležinkelių sektoriuje ir pritaikė savo technologiją traukiniams. „Siekiame smarkiai sumažinti traukinių priežiūros kaštus, padidinti jų saugumą bei efektyvumą. Technologija yra unikali, todėl esame pateikę paraišką tarptautiniam patentui bei laukiame jo patvirtinimo“, – sako įkūrėjas.

„Nanoenergijos“ nuotr./„Nanoenergija“ (Viezo) įkūrėjai
„Nanoenergijos“ nuotr./„Nanoenergija“ (Viezo) įkūrėjai

Anot jo, geležinkelių sektorius šią naujovę pasitiko džiugiai – glaudžiai bendradarbiaujama su ,,Lietuvos geležinkeliais“, tačiau naujosios technologijos pasirodymo rinkoje jau laukia ir kitos ES šalys.

Širdies echoskopijos proveržis

„Ligence“ unikalus tuo, kad kuria DICOM (angl. digital imaging and communications in medicine) studijų peržiūros platformą automatinei echokardiografijos vaizdų analizei ir automatiniam išvadų generavimui. Startuolio sukurta technologija leis iš dalies automatizuoti širdies echoskopiją. Tai reikšmingas proveržis šioje srityje, mat jis leis pagreitinti tyrimų procesą, sutrumpins procedūros laiką ir, svarbiausia, pavers tyrimą objektyvesniu.

„Ligence“ nuotr./UAB „Ligence“ komanda
„Ligence“ nuotr./UAB „Ligence“ komanda

„Ši technologija atneš tikslumo ir greičio, tyrimas taps labiau prieinamas. Šiemet įvykdėme du Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projektus, jau turime partnerių Norvegijoje, Italijoje, Lenkijoje ir Olandijoje. Sulaukėme labai daug ir gero grįžtamojo ryšio iš vartotojų, išbandžiusių platformą. Ši technologija itin aktuali rajonų ligoninėms“, – tikina vienas iš startuolio įkūrėjų Justinas Balčiūnas.

500 000 Eur investicija

„Biomatter Designs“ yra biotechnologijų srities startuolis, kuriantis dirbtinio intelekto pagrindu sukurtas technologijas, skirtas supaprastinti ir pagreitinti naujų baltymų kūrimo procesą. Jų kūrimas gali padėti spręsti didžiausius iššūkius sveikatos apsaugos srityje, taip pat maisto, žemės ūkio, chemijos ir kitose pramonės šakose. Vis dėlto klasikinis baltymų atradimo procesas yra itin sudėtingas, reikalauja daug išteklių ir dažnai primena adatos paiešką šieno kupetoje.

Laurynas Karpus, „Biomatter Desgins“
Laurynas Karpus, „Biomatter Desgins“

„Džiaugiamės šiais metais pritraukę 500 000 eurų investiciją iš rizikos kapitalo fondo „Practica Capital“, „70V“ ir verslo angelų. Tai leido mums padvigubinti komandą, toliau tobulinti technologiją ir praplėsti savo klientų ratą. Užmezgėme partnerysčių su lyderiaujančiomis Europos, Šiaurės Amerikos bei Azijos bendrovėmis. Baltymų sritis šiuo metu itin paklausi visame pasaulyje, tad ateinančiais metais planuojame dar spartesnį augimą – plėsime ne tik komandą ir klientų ratą, bet atidarysime ir savo molekulinės biologijos laboratoriją“, – teigia vadovas Laurynas Karpus.

Kasmetinis startuolių ekosistemos renginys „Wrap Up of 2021 & Startup Awards“ suvienijo du tradicinius startuolių ekosistemos renginius: „Startup Lithuania“ septintus metus organizuojamą „Wrap Up of The Year“ ir „Go Vilnius“ jau trečią kartą rengiamus startuolių apdovanojimus. Renginys bus viešinamas virtualioje erdvėje, todėl pranešimus ir apdovanojimus bus galima stebėti tiesiogiai. Daugiau informacijos apie renginį rasti ir į jį registruotis galite „Startup Lithuania“ paskyroje „Facebook“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis